МЕНЮ

Вибори президента Боснії виграли боснійці та... Путін

Наталя ІЩЕНКО
9 жовтня, 2018 - 10:17
Кандидат від Загреба залишився без мандата

Центральна виборча комісія Боснії та Герцеговини оголосила перші проміжні офіційні результати виборів членів президії БіГ (президентів БіГ) після обробки даних з 80%  виборчих дільниць.

За даними ЦВК БіГ, у перегонах за місце від боснійців-мусульман у президії (президентстві) Боснії та Герцеговини найбільшу кількість голосів виграв кандидат від SDA Шефік Джаферовіч (однопартієць нинішнього президента БіГ від бошняків Бакіра Ізетбеговіча) — 37% голосів.

У гонці на посаду президента БіГ від хорватського народу більшість голосів (завдяки голосам боснійців-мусульман) набрав лідер Демократичного фронту,  Желько Комшич з 51%. Він колишній член президентства БіГ, якого значна частина хорватів вважає більше представником боснійців-мусульман, ніж хорватського народу. Під час війни Комшич воював у складі боснійської Армії БіГ, а не у хорватських підрозділах.

Діючий член президії БіГ Драган Чович (HDZ БіГ), якого підтримувала правляча партія Хорватії, HDZ, на чолі із прем’єр-міністром Андреєм Пленковичем, обійняв лише друге місце.

Змагання за мандат сербського представника у президії Боснії та Герцеговині виграв президент Республіки Сербської, ставленик Путіна, Мілорад Додік (SNSD) з 54% голосів, тоді як нинішній президент БіГ від сербів Младен Іванич (Партія демократичного прогресу) другий.

Додік пишається тим, що спілкується з Путіним 2 рази на рік. За тиждень до дня виборів він черговий раз зустрівся із президентом РФ, який побажав йому успіху на виборах.

Окрім трьох членів президії БіГ, 7 жовтня громадяни Боснії і Герцеговини обирали своїх представників в центральні органи влади — депутатів парламенту БіГ і парламентів двох ентитетів (складових БіГ) — Федерації Боснії і Герцеговини та Республіки Сербської, президентів і віце-президентів Республіки Сербської та депутатів у 10 кантонах (жупаніях) ФБіГ. Всього на виборах буде розподілено 518 мандатів.