МЕНЮ

За 100 днів – понад 9000 поїздок

29 листопада, 2018 - 18:07
Столичний Bike sharing підбив підсумки першого велосезону

21 листопада в зв’язку з погодними умовами закінчився перший сезон байкшеринга в Києві. Компанія NextBike, яка його організувала, підбила перші підсумки.

Майже 9,3 тисячі велосипедів орендували мешканці та гості Києва за перших 100 днів роботи нової системи велопрокату Bike sharing, ідеться в повідомленні NextBike в соціальній мережі Facebook, передає Інтерфакс-Україна.

За перших 100 днів у системі компанії реєструвалося 18 тисяч 642 користувача, які здійснили 9 тисяч 284 оренди. Середній час оренди — 47 хвилин, а всього користувачі проїхали 34 тисячі 890 кілометрів.

Найпопулярніші маршрути — від Контрактової площі до Поштової, від Київської міської державної адміністрації до Поштової площі, від Контрактової до КМДА.

Нагадаємо, презентація системи прокату велосипедів відбулася в Києві 15 серпня. Віталій Кличко на презентації заявив, що проект стартує з 100 велосипедів, а далі розширюватиметься до декількох тисяч.

Орендувати велосипед у Києві можна на 33 спеціальних майданчиках, зокрема, біля парку Шевченка, біля Золотих Воріт, на вул. Хрещатик і Майдані Незалежності. Люди можуть переїжджати від майданчика до майданчика, користуючись мапою в мобільному додатку. Велосипеди застраховані, але на час оренди за них відповідає користувач.

Ціна прокату становить 30 гривень за 30 хвилин. Велосипедом можна користуватися не більш ніж 12 годин на день. Також можна купити абонемент на місяць за 199 гривень, і кожні перших 30 хвилин безоплатні. Абонемент на сезон (дев’ять місяців) коштує 899 грн. Якщо велосипед не повертають впродовж 12 годин, нараховують штраф 1 тисячу гривень. За словами партнерів проекту компанії NextBike, вартість кожного велосипеда становить 15 тисяч гривень.

Bike sharing — це система спільного використання велосипедів, що надає можливість орендувати велосипед на одній із автоматизованих станцій, а після поїздки повернути велосипед до будь-якого пункту прокату, що встановлений в цьому ж місті.