«Весна та Україна все одно переможуть»

Полтавці — про історичну перемогу Дмитра Підручного та проблему корупції в місцевих органах влади

Євген ЛОПУШИНСЬКИЙ, голова Полтавської обласної організації НСЖУ:

— Цього тижня, напевно, найбільший позитив викликає те, що розпочалася весна, яка поступово перемагає зиму. Взагалі хочеться якомога більше «перемог» не лише в природі. Такі ж позитивні емоції подарували наші біатлоністи. Днями історичну звитягу здобув лідер української чоловічої команди Дмитро Підручний у гонці переслідування на чемпіонаті світу, який відбувається у шведському Естерсунді. Ця золота медаль стала першою в історії українського чоловічого біатлону на чемпіонаті світу за часів незалежності. І це шалений позитив, адже хочеться, щоб про Україну знали і говорили саме завдяки таким тріумфам наших хлопців та дівчат.

Що стосується області, то новиною номер один став скандал, який виник довкола місцевих можновладців. Новина викликає двоякі відчуття, адже це водночас і добре, і погано. З позитиву можна говорити про те, що дійсно «нагороди знаходять своїх героїв»: якщо насправді факти вимагання та отримання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі підтвердяться, то Президент України прийняв абсолютно правильне рішення щодо відсторонення з посад керівників області.

Взагалі останнім часом дуже часто лунають публічні звинувачення чиновників високого рангу в причетності до корупції. З одного боку, ми маємо політичні перегони й, відповідно, інтерес до цього підвищений. З другого боку, хотілося б, аби зрештою Україна подолала це явище. І от коли стають відомі широкому загалу оборудки в областях чи у державному концерні «Укроборонпром» і є миттєва реакція на них, то це вселяє надію, що ми подолаємо цю страшну хворобу суспільства.

Щодо поганого, то неприємно вразили події в Києві та Черкасах, коли відбулася демонстрація радикальних настроїв. Я маю на увазі виступи так званих націоналістичних організацій (бо існують справжні націоналісти, а поруч з ними — ряджені). Напевно, не варто зараз іти на якісь силові протистояння. У нас є конфліктна ситуація на сході і треба розв’язати її з Російською Федерацією, а потім демонструвати силу тут, усередині країни.

Та попри негаразди, впевнений: весна та Україна все одно переможуть!

Максим САМОЙДЮК, журналіст інтернет-ресурсу «Зміст»:

— Що хорошого? Добре, коли є реакція. Особливо позитивна. Наприклад, коли перед виборами влада раціонально реагує на запити суспільства та виправляє свої помилки. Це стосується ситуації зі звільненням голови Полтавської ОДА та його першого заступника, яке ініціював Президент України. Добре, коли люди співпрацюють, особливо у нас — країні «зради». Добре, що люди відгукуються на благодійні проекти чи підтримку армії, ще вміють довіряти. Добре, що є ще кому довіряти.

Хоч як це дивно, в часи кризи з’являються нові можливості для росту. Тому до позитивних моментів я б відніс те, що в країні (і зокрема в моєму оточенні) є амбітні люди. Амбіції вселяють надію. Також приємно, що пересічні полтавці радіють перемогам українських спортсменів, зокрема у біатлоні. Це те, що єднає, а єдність перед виборами — дорога валюта.

Про вибори. Вибори — це нібито добре, адже вони завжди можуть дати якісні зміни або ж навпаки — дати підтримку діючій владі. Це вже залежить від політичних уподобань. Проте погано, що вибори роз’єднують, адже є проблема толерантності до чужої думки. І це стосується не тільки нашої країни.

Негатив у мене викликають маніпуляції, а їх перед виборами ой як багато. Таким чином, усі рішення (те ж звільнення голови Полтавської ОДА), всі слова та вся благодійність носять меркантильний характер.

Також мене бентежить ставлення людей до виборів. Для багатьох цей процес — просто гра, а за результат вони не несуть жодної відповідальності. Люди сваряться через політичні вподобання, з великим запалом відстоюють свого кандидата. Проте після завершення виборів спокійно розходяться по домівках. Далі ніхто не контролює й не намагається впливати на тих, кому вони довірили створювати закони чи обирати курс держави. Тому мені не зрозуміло, для чого сваритися, якщо для багатьох вибори — це лише сезонна гра?

Хотілося б завершити на позитивній ноті: я все ж вірю у наявність у нашого електорату здорового глузду та відповідальності.

Роман КОРЖИК, редактор журналу «Артефакт» :

— Подіям, що відбуваються останнім часом в Україні, важко дати оцінку в контексті «хороше — погане». Мені здається, що найголовніша подія не лишень тижня, а й взагалі останніх місяців — це розслідування журналістів програми «Наші гроші»» видання Bihus.info щодо корупції в оборонній сфері. Чому це позитив? Розслідування показало, що сьогодні жоден корупціонер уже не приховає своїх статків та злочинних схем і що все таємне стане явним.

Корупція — головна проблема України. Її не перемогти до кінця, адже завжди знайдуться посадовці, які користатимуться своїм службовим становищем. Але реально можна звести до мінімуму. Тож це розслідування, на мою думку, є точкою неповернення української корупції. Такого рівня крадіжок бюджету просто не має бути. Найвірогідніше, що винних не покарають. Та журналісти продовжать роботу, будуть інші викриття, і рано чи пізно якийсь топ-корупціонер сяде за ґрати. І саме це розслідування поділяє історію боротьби з корупцією на «до» і «після».

Артем ТРУШКІН, тренер КЗ «ПДЮСШ Молодь-2016»:

— Із хорошого: нарешті потихеньку приходить весна. Особисто для мене як тренера дитячо-юнацької спортивної школи весна — це той період, коли ми переходимо з тренувань у залі до занять на свіжому повітрі. Водночас це й радість для дітей, які вже засиділися у спортивному залі. А для мене це ще й час змінювати програму тренувань і готувати команду до нових стартів, які вже незабаром розпочнуться.

Дуже засмучують незадовільні результати нашого футбольного клубу прем’єр-ліги «Ворскла». Так важко команда в сезон ще не входила. Але як палкий прихильник головної команди регіону сподіваюся, що скоро чорна смуга закінчиться і колектив під керівництвом Василя Сачка знову буде радувати вболівальників хорошими результатами.

Навесні продовжиться чемпіонат України серед команд дитячо-юнацької футбольної ліги. Наша школа представлена у двох вікових групах — це старші групи U-17 і U-15. Молодша команда за підсумками першого кола посідає лідируючі позиції у своїх вікових категоріях. Перший весняний матч (таке собі маленьке полтавське дербі: «Молодь» — «ДЮСШ ім. І.І.Горпинка») обіцяє бути так само цікавим.