МЕНЮ

П’ять років сваволі...

28 листопада, 2019 - 19:31
Суд зобов’язав знести самочинно збудовані поверхи «будинку-монстра» на Подолі

Господарський суд міста Києва зобов’язав відповідача — ТОВ «Пателі лізинг», власним коштом знести самочинно збудовану надбудову будівлі житлово-офісного комплексу на вул. Нижній Вал, 27–29 у Подільському районі. Про це йдеться у повідомленні Господарського суду міста Києва, передає kyivcity.gov.ua.

Відповідний позов був поданий у 2014 році Київською міською радою як уповноваженою особою на розпорядження земельною ділянкою територіальної громади міста Києва, на якій ведеться незаконне будівництво. Задовольняючи позовні вимоги, суд виходив із того, що ТОВ «Пателі лізинг» здійснює самочинне будівництво, оскільки надбудова у житлово-офісному комплексі на земельній ділянці у м. Києві на вул. Нижній Вал, 27–29, будується без отримання вихідних даних та відповідних дозволів на будівельні роботи, а також із суттєвим порушенням державних будівельних норм (ДБН), інших державних стандартів із питань будівництва та всупереч позитивним комплексним висновкам державної експертизи ДП «Укрдержбудекспертиза».

«Варто звернути увагу, що це один із небагатьох прецедентів, коли за судовим рішенням буде здійснюватися демонтаж самобуду. Відтепер чекаємо апеляційного розгляду та виконання судового рішення», — зазначив радник Київського міського голови Володимир Бондаренко. Він додав, що місто підтверджує готовність до забезпечення процесу демонтажу.