«Образ шляху»

Григорій Сковорода надихнув львівського художника на створення виставки

У львівській галереї «Зелена канапа» відкрилася виставка живопису Ігоря Романка «Транзит». До уваги відвідувачів — понад 10 нових робіт митця.

«Творчість Ігоря Романка — це своєрідна фіксація навколишнього світу в «іконографічному» стилі, через внутрішнє світоглядно-філософське переосмислення зображуваного. Всі плинні сюжети: пейзажі, предмети чи портрети, стають застиглими пам’ятками самим собі і спогадам про себе. Склалося так, що на цій виставці центральним образом став образ дороги, шляху. Свого роду це невеличкий «альбом старих фотографій» з зображеннями транзитом пройдених, пережитих, споглянутих речей, відчуттів та пізнань. Подолавши свій відтинок часу, вони залишили по собі багаж образів», — розповіла художниця та власниця галереї «Зелена канапа» Олеся Домарадзька.

Як розповів сам автор «Транзиту», усі представлені роботи створені у 2020 році. Натхненником до їх малювання для нього став подорожній філософ Григорій Сковорода. Тому Ігор Романко, який малює переважно пейзажі, наважився на створення портрету свого натхненника цієї експозиції.

Оглянути виставку можна до 28 червня.