МЕНЮ

Червень запрошує в Опішне

Жанна НЕВКРИТА, інформаційна служба Національного музею-заповідника українського гончарства
16 травня, 2019 - 17:18
одразу на чотири фестивалі

Цього літа Опішне традиційно стане однією з найколоритніших туристичних принад Полтавщини. У червні Національний музей-заповідник українського гончарства запрошує до славного гончарського містечка одразу на чотири фестивалі.

Першим стартує Національний ковальський фестиваль «ВакулаФЕСТ-ХХІ». Упродовж 24—29 червня талановиті майстри з усієї України творитимуть справжню магію металу й вогню. Усі охочі мають нагоду відчути прадавнє єднання ковальського і гончарського ремесла, спостерігати, як народжуються твори художнього ковальства, а також узяти участь у майстер-класах. П’ять днів гучного фестивального дійства завершаться показом конкурсних творів і нагородженням переможців.

Ця кульмінація «ВакулаФЕСТу» відбудеться 29 червня, у розпал головного гончарського свята країни — Національного фестивалю гончарства. Щороку це — наймасштабніша фестивальна подія, яка збирає в Опішному гончарів, художників-керамістів, майстрів інших народних ремесел — вишивання, обробки дерева, шкіри, вовни, мотання ляльок, соломоплетіння тощо, а також усіх небайдужих до української культури. Майстри радо пропонують поярмаркувати й помилуватися диво-виробами, охоче спілкуються і навчають творчості на майстер-класах, змагаються в конкурсах, відкривають виставки.

Водночас Національний фестиваль гончарства — це простір для Фольклорного фестивалю-батлу «Гончарське перевесло-2019». Ось де душа по-справжньому заспіває голосом народних пісень разом з численними аматорськими колективами та гуртами!..

Національний фестиваль гончарства не лише демонструє національне надбання, а й відкриває новий, сучасний погляд на традиції. Таким є четвертий фестиваль — Національний фестиваль-конкурс гончарського бодіпейнтінгу BоdyCeramikFestUkraine, який теж відбудеться 29 червня 2019 року. Його учасники створюють на мапі людського тіла дивовижні сюжети на гончарську тематику, які вражають оригінальністю. Конкурсне дефіле моделей незмінно є однією з «родзинок» програми Національного фестивалю гончарства.

Про безліч інших цікавинок годі й переповісти — у вирі фестивалів Опішного розвагу до душі знайдуть і дорослі, і малеча. Найголовніше, що подорож до української гончарної столиці подарує змістовне дозвілля, безліч яскравих фото і незабутніх вражень. Час планувати червень для Опішного!