МЕНЮ

Без «солодких» пейзажів

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів, фото автора
18 квітня, 2019 - 16:31
У Львові представили фотопроект Юрка Дячишина Terra Galicia

У львівській галереї «Дзиґа» представили проект відомого фотографа Юрка Дячишина Terra Galicia. Протягом двох років він знімав простори Галичини — Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей.

Як зізнається автор, раніше він ніколи не займався і не цікавився пейзажною фотографією. Та у квітні 2017 року його ставлення до цього жанру різко змінилося. Своєрідна «зустріч» із полями Галичини захопила його.

«У проекті Terra Galicia я уникав популярних «солодких» пейзажних шаблонів, таких як захід-схід сонця, а також не допущено присутності людей, тварин, будівель, елементів інфраструктури чи інших локальних особливостей, які б підкреслювали, що це Галичина. Працюючи над проектом, я постійно повертався в ті самі місця, як загублений мандрівник, що сподівається знайти щось-когось, що не побачив спершу на цьому просторі», — розповів Юрко Дячишин.

Незвичність проекту полягає ще й у тому, що із самого початку роботи над ним фотограф викладав світлини у соцмережі. Загалом за два роки Юрко Дячишин відзняв понад півтисячі відбірних світлин. У мережу потрапило понад дві сотні, а на виставці представлено трохи більше, ніж 40 робіт.

Експонуватиметься фотопроект у «Дзизі» до 19 травня.