Батуринський інтерактив

У заповіднику відвідувачів знайомлять із діяльністю Дем’яна Ігнатовича, Івана Самойловича, Івана Мазепи, Пилипа Орлика та Кирила Розумовського — і у формі квестів

Заповідник «Гетьманська столиця» завжди приділяв увагу не лише поглибленню наукових знань про історію Батурина, біографії видатних особистостей, пов’язаних із ним, а й адаптації отриманої інформації до різних аудиторій. Відповідаючи на виклики часу, вже кілька років для дітей молодшого та середнього шкільного віку серед екскурсійних послуг заповідника були реалізовані такі: екскурсія-квест «Таємниці Цитаделі» (на Цитаделі Батуринської фортеці), екскурсія-гра «Лицарі українських степів», «Подорож у минуле» (в Музеї археології Батурина), екскурсія-гра «Легенди Кочубеїв» (у Будинку Генерального судді В.Кочубея) та екскурсія-гра «В діяннях гетьманів — велич України»(в палаці Кирила Розумовського). Очевидно, що таке розмаїття до вподоби дітям, адже лише «Таємниці Цитаделі» у 2019 році розгадали 975 допитливих учнів-екскурсантів! Два роки (2018—2019) заповідник організовував ексклюзивні квести для дорослих, присвячені різним визначним датам в історії Батурина.

Цьогоріч заповідник пропонує (за умови послаблення карантинних заходів) нову історичну екскурсію-квест «Батурин — серце Гетьманщини!», яку полюбив відвідувач наприкінці минулорічного екскурсійного сезону. Територіально екскурсія проводиться на Майдані гетьманської слави, в Музеї археології Батурина та, власне, на території Цитаделі Батуринської фортеці. Екскурсія потребує напруження всіх сил і потенціалів, розрахована на дорослих, студентів, учнів старших класів загальноосвітніх шкіл.

Головний принцип квесту — «чесна гра», що розвиває в учасників уміння працювати в команді, взаємодопомогу, уважність до розповіді екскурсовода. Квест — у буквальному перекладі означає «запитання», бо саме відповідаючи на них, що часто зашифровані й заховані на території у різних місцях, команда, підігріта гострими відчуттями та адреналіном, рухається до омріяної перемоги! Квест значно урізноманітнює стиль екскурсії, перетворюючи її на цікаву пригоду, де кожен з учасників може реалізувати свої таланти — вміння орієнтуватися в просторі й часі, малювати, лідерські якості, музичні, інтелектуальні, фізичну підготовку і почуття гумору, якщо хочете! Але головна мета — звісно ж, ознайомити допитливих відвідувачів із діяльністю батуринських гетьманів — Дем’яна Ігнатовича, Івана Самойловича, Івана Мазепи, Пилипа Орлика та Кирила Розумовського!

Національний заповідник має безліч цікавих пропозицій для вимогливого юного відвідувача й готує багато нових. Слідкуйте за новинами на офіційній сторінці заповідника у Facebook, каналі YOU-Tube закладу, і ви першими дізнаєтеся про наші новини і пропозиції!