МЕНЮ

«Соціологам треба бути ближче до народу, щоб робити правильні прогнози»

26 грудня, 2019 - 20:32

Дорогі друзі, ви знаєте, як ми цінуємо ваші думки і наше спілкування. За доброю традицією ми вкотре звернулися до вас — своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів з проханням відповісти на запитання новорічної анкети «Дня». Ваші чесні відповіді завжди слугували для нас гарним виміром «температури» в Україні та світі за минулий рік і внеском в осмислення головних подій, процесів, людей. А ще завжди цікаво читати — що надихає вас і які ви маєте очікування від майбутнього. Отже, пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання нашої новорічної анкети. Нам важливо знати і вашу думку. Приєднуйтеся!

Бажаємо вам радісних новорічних свят і щасливого 2020 року!

1. Які події року, що минає, на вашу думку, змінили світ та Україну?

2. Яка подія в житті країни стала найважливішою особисто для вас?

3. Кого ви вважаєте героєм та антигероєм року?

4. Три речі, які додають вам сил і сповнюють оптимізму?

5. Автори, статті, проєкти газети «День», які зацікавили вас найбільше 2019 року?


Iрина БЕКЕШКIНА, директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Iлька Кучеріва:

1 Важко говорити про це. Скандали в США нічим не змінили світ, але проявили нутро світової політики. Що стосується України, то тут на першому місті стоять, звичайно, вибори. Це була повна дискредитація професійного політичного класу в Україні. Ця тенденція притаманна багатьом країнам, але Україна цього разу виявилась поперед інших. Не було такого у світі, щоб прийшов до влади актор комічного плану і став президентом. Треба зауважити, що й колишній актор Рейган до свого президентства був двічі губернатором і мав адміністративний досвід. Соціологам дійсно треба бути ближче до народу, щоб робити правильні прогнози.

2 Що стосується мене, то знову ж таки для мене є вибори президента.

3 Враховуючи рейтинги підтримки, то, безумовно, героєм є Зеленський. Ще дуже важливий момент, який мене обурив, — це останні виступи Арсена Авакова, де були порушені норми презумпції невинуватості. Але він не є антигероєм. Реального антигероя я не бачу, адже він зі свого боку має бути по суті своїй героєм, хоч і проти наших цінностей. Але, зрештою, антигероєм для України є Путін. Він для нас є ворогом.

4 Мені щастить в тому, що я в своїй роботі оточена світлими, енергійними, розумними людьми. Вони просто не дадуть Україні опуститися. Я в них вірю. Нашим співробітникам приємно ходити на роботу, і я цим себе тішу.

5 Газета «День», можливо, є останнім інтелектуальним друкованим виданням, яке виходить таким тиражем і так регулярно. Адже ми бачимо, що навколо газетні видання скорочуються. Газета «День» не просто тримається, а й тримає свій рівень якості аналітики та державницьких принципів.