МЕНЮ

«Зі смислом»

4 грудня, 2018 - 19:21
Одна з пропозицій під час зустрічі з заступником Держсекретаря США — задіяти потенціал стратегічної Комісії Україна — США

В Україні з візитом побував заступник Державного секретаря США Джордж Кент. Американський високопосадовець зустрівся з українськими політиками для обговорення  агресії Росії у Керченській протоці.

«Обговорили важливі речі: безпекову ситуацію на Азовському морі та як зміцнити оборонний потенціал України, — написала на своїй сторінці у «ФБ» голова комітету Верховної Ради у закордонних справ Ганна ГОПКО. — Одна з пропозицій — задіяти потенціал відновленої нещодавно роботи стратегічної комісії Україна — США. В рамках робочих груп з безпеки зібрати фахівців для вироблення заходів протидії агресивних діям Кремля. Також говорили і про енергетику. Сказала про Постанову 9317 щодо вжиття невідкладних заходів із забезпечення енергетичної безпеки держави. Наголосила на важливості ухвалення закону про державну мову та обговорили складнощі у двосторонніх відносинах з Угорщиною. Також серед питань — історичне рішення — отримання Томосу».

Відреагувала у «ФБ» і заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко: «Чудовий друг України, заступник Держсекретаря США Джодж П. Кент має хобі колекціонувати запонки «зі смислом». Джордж Пітер займається європейським і східним партнерством, і його перший візит в Україну розпочався з дискусії на дуже важливу тему щодо безпекової ситуації в Азовському морі. І він мав при цьому символічні запонки із написом «Маріуполь» і емблемою. ...Безумовно, ключовими були питання безпеки, звільнення заручників, ситуація на Донбасі та в Криму. Ми очікуємо від стратегічного партнера підтримки у згаданих питаннях, зокрема звільненні моряків та інших політичних в’язнів Кремля».