МЕНЮ

Що далі?..

Підготував Іван КАПСАМУН, «День»
12 березня, 2019 - 10:42
Робоча група Верховної Ради закінчує підготовку Виборчого кодексу до другого читання

На засіданні погоджувальної ради керівників фракцій і груп парламенту в понеділок заступник керівника фракції «Самопоміч» Руслан Сидорович повідомив, що робоча група Верховної Ради закінчує підготовку Виборчого кодексу до другого читання. «Сьогодні робоча група з підготовки Виборчого кодексу до другого читання завершить свою роботу. Далі — питання за комітетом», — сказав Сидорович (interfax.kiev.ua).

Як відомо, 7 листопада 2017 року Верховна Рада України підтримала в першому читанні проект Виборчого кодексу України (законопроект №3112 1) авторства групи народних депутатів на чолі зі спікером парламенту Андрієм Парубієм.

Останній, тим часом, заявив, що цього пленарного тижня народні депутати розглядатимуть поправки до законопроекту про функціонування української мови як державної. За словами голови Верховної Ради, розгляд має відбуватися згідно з процедурою.

«Я розумію, що поправок понад дві тисячі. Складно передбачити, як довго розглядатимуть ці правки. Але я впевнений, що ми маємо йти за процедурою, передбаченою законом, оскільки попередній закон Колесніченка-Ківалова і було скасовано через те, що були порушені процедури. Я переконаний, що український парламент гідно пройде цей шлях, і ми ухвалимо закон про українську мову як державну», — сказав Парубій на засіданні погоджувальної ради в понеділок.

Спікер нагадав, що в українському законодавстві є окремий закон про мови національних меншин і має бути окремий закон про функціонування української мови. Водночас він переконаний, що під час розгляду ініціативи в парламенті вдасться розвіяти міфи, які виникли навколо законопроекту, а також спростувати фейки.