МЕНЮ

«Нептун»: вісім із восьми

Підготував Іван КАПСАМУН, «День»
5 грудня, 2018 - 18:09
Випробування українських ракет довели, що Україна здатна захистити свої рубежі на Чорному та Азовському морях

«Щойно мені доповіли, що нова крилата ракета «Нептун» про-йшла успішні випробування і знищила ціль на відстані 280 км. Українська ракета від «ДККБ «Луч» розроблена в рамках стратегічно важливого для обороноздатності країни проекту «Ракетний щит», — написав у середу Президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

За словами секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова, під час випробувань було досягнуто важливих результатів, зокрема, проведено успішну льотну перевірку українських крилатих ракет та відпрацьовано систему берегової оборони за допомогою модернізованого ракетного комплексу С-125. «Завдання, яке було поставлене сьогодні для крилатих ракет, — перевірка на дальність та точність ураження надводних цілей», — розповів секретар Олександр Турчинов після закінчення випробувань на військовому полігоні в Одеській області, йдеться на сайті РНБО.

Секретар РНБО повідомив, що для перевірки результатів ураження цілей на великій дальності було задіяно авіацію, а також обладнано спеціальний пункт на острові Зміїний. Окрім того, для посилення берегової оборони здійснено перевірку точності і надійності враження плавзасобів умовного противника ракетними комплексами С-125, що пройшли глибоку модернізацію на підприємствах українського ОПК.

«За результатами ураження плавзасобів, модернізовані С-125 довели свою ефективність. Відбулося вісім  пусків, під час яких було знищено вісім надводних цілей. Це дуже гарний результат, який доводить, що ці модернізовані комплекси здатні забезпечити надійний захист від агресії як з повітря, так і з моря, і значно посилять берегову оборону Чорноморського та Азовського узбережжя», — наголосив Олександр Турчинов.