МЕНЮ

Нападники на Гандзюк сядуть за грати

Іван АНТИПЕНКО, «День»
5 червня, 2019 - 10:39
Чоловіки повністю визнали свою провину та уклали угоди зі слідством

У Покровському районному суді Дніпропетровської області відбулося засідання у справі обвинувачених у нападі на херсонську активістку Катерину Гандзюк. Суд розглянув угоди, підписані обвинуваченими зі слідством. До суду з’явились обвинувачені Сергій Торбін, Микита Грабчук, Володимир Васянович, В’ячеслав Вишневський, Віктор Горбунов. Також на засіданні був присутній батько Катерини — Віктор Гандзюк.

Засідання тривало до пізньої ночі. Спочатку прокурор зачитувала обвинувачення кожному фігурантові справи, а потім суддя оголосила самі угоди, цікавлячись думкою усіх сторін процесу щодо їх змісту.

Згідно з озвученими матеріалами, нападники діяли з прямим умислом завдати потерпілій тяжкі тілесні ушкодження, які мають характер особливого мучення. Розглядалися дві версії: побиття та обливання кислотою. До вчинення нападу Торбіна спонукали замовники, які прямо в матеріалах не називаються, адже виділені в окреме провадження, у якому ще триває слідство.

Однак із озвучених раніше підозр голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру та його ймовірному подільнику Олексію Левіну зрозуміло, що йдеться саме про них. За обливання Гандзюк кислотою чоловіки сумарно отримали 5 тисяч доларів США, які розподілили між собою.

Згідно з угодами, усі п’ятеро обвинувачених у повному обсязі визнали свою провину. Залежно від участі кожного обвинуваченого прокуратура просить для них різне покарання.

Організатору групи Сергію Торбіну загрожує 6 років і 6 місяців позбавлення волі. Виконавцю Микиті Грабчуку — 6 років. По 4 роки за ґратами можуть отримати Володимир Васянович і В’ячеслав Вишневський. 3 роки прокуратура просить для Віктора Горбунова.

Остаточне рішення суду буде оголошено 6 червня о 14.00. Зважаючи на визнання обвинуваченими своєї провини й укладення ними угод, найвірогідніше, суд призначить їм саме такі терміни позбавлення волі.