Iз 1 січня без імунітету

Верховна Рада привела деякі закони у відповідність з Конституцією України в частині недоторканності народних депутатів

За відповідний законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів з метою приведення у відповідність до закону «Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України» у другому читанні й у цілому проголосував 291 народний депутат (interfax.kiev.ua).

Не дали жодного голосу на підтримку законопроекту фракції «Європейська солідарність», «Батьківщина» та «Голос». Представник останньої Ярослав Юрчишин на пленарному засіданні зазначив, що цей законопроект не скасовує депутатської недоторканності, а «її цементує». Він піддав критиці монополію Генерального Прокурора на здійснення всіх можливих дій стосовно народних депутатів. «Ми фактично робимо залежність недоторканності від однієї людини», — зазначив Юрчишин.

За словами голови комітету з питань правоохоронної діяльності Дениса Монастирського, під час підготовки до другого читання до законопроекту було запропоновано 101 поправку, 32 із яких було враховано повністю або частково. Монастирський зазначив, що серед новацій — норма про те, що дані про правопорушення, які вчинили народні депутати, до ЄРДР має право вносити генеральний прокурор, і це новація, яку підтримали різні фракції.

За його словами, згідно з ухваленими змінами, клопотання про дозвіл на затримання, про запобіжний захід (тримання під вартою, домашній арешт), здійснення інших слідчих розшукових дій має бути узгоджено з генеральним прокурором. Голова комітету звернув увагу, що згідно із законопроектом вести досудове розслідування кримінальних проваджень, відкритих проти народних депутатів, мають право слідчі НАБУ та центрального апарату ДБР.

«Забороняється доручати здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення, яке вчинив народний депутат України, іншим органам досудового розслідування, крім Національного антикорупційного бюро України та центрального апарату Державного бюро розслідувань відповідно до їхньої підслідності», — наголошується в законопроекті.