«Народження нового відбувається в муках, стражданнях і боротьбі»

Дорогі друзі, ви знаєте, як ми цінуємо ваші думки і наше спілкування. Вкотре читацький клуб «Дня» робить свій внесок в осмислення подій року, що минає. Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання (нижче) нашої новорічної анкети.

Бажаємо вам радісних Новорічних свят і щасливого 2019 року!

1. Ми знаходимося в складному історичному процесі: як би ви його назвали? Чого вас навчив 2018 рік?

2. Які події року, що минає, на вашу думку, змінили світ і Україну?

3. Яка подія в житті країни стала найважливішою особисто для вас?

4. Кого ви вважаєте героєм і антигероєм року?

5. Три речі, які додають вам сил й наповнюють оптимізмом?

6. Автори, статті, проекти газети «День», які вирізнялися 2018 року?


Володимир ОГРИЗКО, керівник Центру дослідження Росії, міністр закордонних справ України (2007-2009)

1. Це - складний перехідний час від совкового мислення і способу існування  до того нового суспільства, яке базується на свободі і, бодай, якихось принципах моралі.

Жити в такий час важко, але надзвичайно цікаво. Спілкуючись із західними дипломатами, постійно чую, як вони інколи по-доброму скаржаться, що протягом дня мусять відправляти  по кілька телеграм до своїх столиць - так багато важливого відбувається в Україні. Народження нового відбувається в муках, стражданнях і боротьбі.

Тому нам усім слід бути терплячими, але позитивно впертими і йти вперед, незважаючи ні на що. Бо все одно переможемо!

2. Світ змінюється щодня, ми просто цього за плином подій цього не помічаємо. Цей стан змін є постійним і нескінченним. Просто дехто вміє його пришвидшувати - і стає героєм, а дехто намагається зупинити  і стає аутсайдером. Якщо брати глобальні політичні процеси, то пришвидшували рух змін лідери США і  Китаю. Ну, а Баба Яга у світі одна - Росія.

3. Об’єднавчий Собор і створення автокефальної помісної православної церкви в Україні. Ця подія для українського народу є справді історичною.

4. Патріарх Філарет - герой року, Путін ( вже кілька років поспіль)  - заслужений антигерой.

5. Підростаюче покоління українців, об’єктивний процес позитивних змін в Україні та віра в наш успіх!

6. Вирізняти когось вважав би дещо несправедливим, бо від усіх тих, хто працює в редакції, залежить успіх газети. Тому хотів би подякувати усім, а особливо Натхненниці "Дня" - пані Ларисі Івшиній за радість щоденного спілкування на сторінках вашої інтелектуальної газети.