МЕНЮ

«За кілька років Україна здійснила величезний стрибок у національній самосвідомості»

28 грудня, 2018 - 14:42

Дорогі друзі, ви знаєте, як ми цінуємо ваші думки і наше спілкування. Вкотре читацький клуб «Дня» робить свій внесок в осмислення подій року, що минає. Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання (нижче) нашої новорічної анкети.

Бажаємо вам радісних Новорічних свят і щасливого 2019 року!

1. Ми знаходимося в складному історичному процесі: як би ви його назвали? Чого вас навчив 2018 рік?

2. Які події року, що минає, на вашу думку, змінили світ і Україну?

3. Яка подія в житті країни стала найважливішою особисто для вас?

4. Кого ви вважаєте героєм і антигероєм року?

5. Три речі, які додають вам сил й наповнюють оптимізмом?

6. Автори, статті, проекти газети «День», які вирізнялися 2018 року?


Богдан СТРУТИНСЬКИЙ, голова НСТДУ, генеральний директор-художній керівник Національної оперети України:

1. Я би назвав це процесом трансформації і боротьби за право обирати власний шлях розвитку. Попри те, що Україна виявилися неготовою до важких випробувань, які випали на її долю, зміни, що відбулися у суспільстві, просто вражають. Лише за кілька років Україна здійснила величезний стрибок у національній самосвідомості, що дозволило скріпити та об’єднати націю. Думаю, що прислів’я «Моя хата з краю» більше не про українців, а відтак, я впевнений у цьому, на нас чекає щасливе майбутнє.

Все моє життя – це постійне вдосконалення, навчання і пошук нового. Без цього неможливо розвивати і просувати театральне мистецтво в Україні. З року в рік життя вчить мене сміливо йти на ризик і ще більше експериментувати. Така можливість з’явилася не тільки в мене: в опереті відкрилися два нових експериментальних майданчики – Stage_lab і «Сцена 77», де молоді режисери можуть спробувати власні сили, щоб завоювати сучасного вибагливого глядача. Також я зрозумів, що українському театру потрібно виходити на європейського глядача, більше спілкуватися з ним, переймати досвід європейських театрів, цікавитися глобальними тенденціями, бо наразі ми живемо начебто в своєму замкнутому колі.

2. Можу сказати щодо театрального світу: у цьому році ми започаткували нову традицію – Всеукраїнський театральний фестиваль-премію «ГРА» (Great Real Art). Критики та журналісти вже охрестили його українським театральним «Оскаром», оскільки це перша загальнонаціональна премія такого масштабу. У ній взяли участь понад 70 театральних колективів різних форм власності з усієї України. До цього моменту існувала лише одна велика театральна премія – «Київська пектораль», але вона охоплювала лише столичні театри. «ГРА» кардинально змінила ситуацію, а також дала можливість ширше популяризувати українське театральне мистецтво за кордоном, адже у визначенні найкращих вистав бере участь міжнародне журі.

3. Найважливішою подією в житті країни у 2018 році для мене є надання Томосу українській церкві. Це дозволить об’єднати розрізнені православні патріархати і виправити історичну несправедливість, за якої Київська митрополія мала підпорядковуватися Московському патріархату.

4. Герой – Його Святість Філарет, який подає яскравий приклад того, як будувати країну і прагне об’єднати церкву. Антигероями назвав би «купку» політиків, які виступають проти миру і не розуміють, що об’єднання – це шлях до миру!

5. Родина, творчість, театр. Я люблю повторювати, що оперета – це місце сили, місце зустрічі щасливих людей, оскільки дарує величезну порцію ендорфінів і позитиву. Глядачі приходять до театру, аби зануритися в зовсім іншу реальність, відчути атмосферу свята. Це прекрасна терапія у складні часи!

6. Я б відзначив спецпроект «Україна Incognita», який газета «День» веде вже багато років поспіль. Завдяки йому громадськість змогла дізнатися чимало невідомих фактів української історії – як окремих родин, так і цілих областей. Сьогодні «Україна Incognita» – це доступний кожному, величезний он-лайн архів історичних та краєзнавчих матеріалів, фотографій, документів.