МЕНЮ

«Синонім музики найвищої якості»

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото надано організаторами концерту-лекції
7 грудня, 2018 - 10:17
18 грудня у Львові відбудеться концерт-лекція, присвячена Баху

Захід відбудеться у рамках музичного проекту «Звуки Львова», а представлять його Львівська філармонія та Молодіжний рух «Експеримент». Про це «Дню» розповів президент МГО «Експеримент», організатор проекту «Звуки Львова» Герман ГОШКАДОР:  «Йоганн Себастьян Бах — це синонім музики найвищої якості, а його творчість — це вершина музики доби бароко».

У програмі — Токата і фуга ре-мінор, Хорал фа-мінор «Взиваю до Тебе, Господи», Хорал соль-мажор, арія «Моє вірне серце радіє» з кантати BWV 68, Концерт для органа Соль-мажор, 3-тя частина, а також — твір-сюрприз у виконанні органістки Олени Мацелюх, піаністки Меланії Макаревич та вокалісти (сопрано) Маріанни Лаби. Лекцію читатиме Богдан Котюк.

— Вхід на концерт-лекцію вільний, бо головні завдання нашої організації —  просвітництво, розвиток духовності, творчості, мистецтва, — продовжує Гошкадор. — Виконавці виступають без гонорарів, але я певен, що глядачі, почувши один раз гру наших музикантів, неодмінно шукатимуть їхні імена в афішах.

«Звуки Львова» — унікальний просвітницький проект. Ми намагаємося ділитися цікавими та корисними знаннями, а також дарувати глядачам музику та натхнення. Наші лекції-концерти розраховані для широкого кола слухачів.

Перший такий захід ми провели у Будинку органної та камерної музики 2017 року, а вже друга подія зібрала аншлаг. Тоді разом із органісткою Оленою Мацелюх та композитором Богданом Котюком й  вирішили створити новий для Львова формат та й узагалі розповісти  про існування Будинку органної та камерної музики (деякі люди не знали адреси Костелу святої Марії Магдалини). Ми проводили концерти-лекції, присвячені різним музичним інструментам, напрямам та окремим композиторам. До нас приходить публіка різного віку, а багато хто вперше завітав до органного залу і після того, як почув неперевершену гру Олени Мацелюх, став уже постійним слухачем. Нині ми переїхали до більшого залу — Львівської філармонії, за що окрема подяка її генеральному директору Володимиру Сивохопу.

Наш лектор Богдан Котюк — надзвичайно творча людина, композитор, музикознавець, етноорганолог, дослідник фольклору, письменник і музичний критик. Слухати його лекції дуже цікаво. Також доброю традицією став розіграш книжок наприкінці кожного концерту — в межах проекту «Книжкова хвиля», а це означає, що деякі наші глядачі  отримають ще й подарунки.