Прозоре диво

У Львові продовжить роботу Міжнародний симпозіум гутного скла

Цьогорічний форум – одинадцятий за ліком, й організатори говорять про нього як про ювілейний, позаяк рівно 30 років тому, 1989-го, пройшов перший такий захід.

Розпочався симпозіум у Києві – виставкою у Національному музеї декоративного мистецтва. Експозиція складалася з двох частин – колекції Музею скла (збірки симпозіумних робіт)  і показу творів художників з Литви, Латвії та Естонії.  А тепер-от всі учасники симпозіуму зберуться у Львові. Тиждень художники працюватимуть на печі в Академії мистецтв. А потім буде підсумкова виставка у Національному музеї ім. Андрея Шептицького.

Захід багатий на події. «Крім роботи на гуті, відбудеться й велика міжнародна науково-практична конференція за участю науковців, педагогів, представників ключових навчальних закладів з Європи та США, – говорить директор львівського Музею скла, керівник кафедри художнього скла Львівської академії мистецтв Михайло Бокотей, на базі якого й проходитиме форум. – Специфіка цього симпозіуму в тому, що художники матимуть можливість працювати не тільки на гуті, а й у майстернях вітражу, термоформажу, в майстернях холодної обробки тощо… Тобто якщо ми у всі попередні роки звужували все тільки до гути, бо не було бази, то цього року маємо можливість розширитися».   

Надзвичайно цікава програма заходів.

5 – 12 жовтня – робота в майстернях (кафедра художнього скла Академії мистецтв).

9 жовтня  – виставка Яна Зорічака у Музеї скла (площа Ринок, 2). Цей майстер – один із найвідоміших художників-склярів у світі. Живе і працює у Франції. Роботи корифея світового склярства вже вдруге показуватимуть у місті Лева. А вперше львів’яни та гості міста мали змогу насолодитися чистотою оптики авторських композицій художника 1995-го, і ця експозиція стала однією з найбільш відвідуваних в історії Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького.

10 жовтня у PM Gallery (вул. Коперника, 17) покажуть «РЕТРОСПЕКЦІю. e-Glass», і це – колекція міжнародних симпозіумів «Е-Glass», в якій – роботи польських, словацьких, американських, українських та чеських митців, створені під час мистецьких пленерів та симпозіумів у різних гутах польсько-чеського пограниччя нижньої Сілезії.

11 жовтня у галереї Академії мистецтв (вул. Кубійовича, 35Б) можна буде оглянути твори молодих українських художників «#glassUA». У показі – експерименти випускників кафедри художнього скла, учнів професора Андрія Бокотея – Евеліни Тринцолин, Еліни Білоус, Ольги Турецької, Остапа Іванишина, Віктора Мельничука та ін.

Щодо виконаних під час симпозіуму робіт, то їх експонуватимуть на підсумковій виставці у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького 14 жовтня (проспект Свободи, 20).  А згодом ця збірка  поповнить фонди Музею скла у Львові.

XI симпозіум гутного скла відбувається за підтримки Українського культурного фонду.

І насамкінець дуже втішна новина для прихильників праці скляних справ майстрів – усі заходи симпозіуму відкриті. Вхід на них – вільний.