МЕНЮ

Благословення... черепасі

Підготувала Марія СТУКАНОВА, «День»
7 лютого, 2020 - 10:19
У США тибетські монахи випустили в океан рідкісну рептилію

Незвичайний обряд здійснювався на одному з островів архіпелагу в американському штаті Флорида, повідомляє tsn.ua. Сотні людей спостерігали за ритуальним звільненням 70-кілограмової черепахи, яку наприкінці листопада минулого року підібрали на узбережжі океану. Рептилію Дріфтер знайшли хворою та безсилою через зараження паразитами. Ветеринари місцевої клініки, які спеціалізуються на хворобах черепах, кілька місяців опікувалися нею. І днями за участі тибетських монахів уже здорову черепаху відпустили в Атлантичний океан.

«Ми молимось за черепаху, яка здобула свободу, і за всіх тварин світу. Задля того, щоб їм не доводилося страждати, щоби їхнє життя було добрим», — сказав один із монахів під час проведення ритуалу.

Загалом тема порятунку черепах нині надзвичайно актуальна, позаяк їхня популяція в усьому світі стрімко скорочується. За словами біологів, приблизно 61%, або 217 із 356 видів черепах на Землі, опинилися під загрозою вимирання або вже вимерли. Їх зникнення матиме масштабні непоправні наслідки для екосистем, які є предметом окремого додаткового дослідження.