МЕНЮ

Здорова альтернатива державі

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День»
18 червня, 2020 - 16:12
Кіноспільнота очікує на результати «Сценарного пітчингу»

«Сценарний пітчинг» започаткували Українська кіноакадемія та онлайн-платформа DzygaMDB. Це проєкт для продюсерів, котрі перебувають у пошуках нових ідей, а також для сценаристів, які хочуть розповісти про свої ідеї та готові сценарії продюсерам. Ініціатором проведення пітчингу виступив сценарист Сергій КАСТОРНИХ.

До участі запрошені як професійні сценаристи, так і початківці, котрі мають ідеї, що їх вони хотіли би представити продюсерам.

Заявки подавалися після реєстрації на сайті dzygamdb.com. Ідеї сценаріїв розглядаються за такими категоріями:

• повнометражні ігрові фільми для широкої глядацької аудиторії;

• повнометражні ігрові фільми фестивального спрямування;

• телесеріали;

• серіали для VOD або мультиплатформні серіали;

• анімаційні серіали як для телевізійного формату, так і мультиплатформні.

До пітчингу допущені заявки, що відповідають необхідним технічним критеріям і зацікавили бодай трьох продюсерів. Всього ж проєкти розглядають 50 досвідчених продюсерів.

На початку організатори розраховували максимум на 200 заявок. Зрештою отримали понад 560 проєктів фільмів, ігрових та анімаційних картин і серіалів.

24 червня стане відомо, які проєкти обрано до презентації на пітчингу. Сам пітчинг має відбутися 28 червня у форматі Zoom таким чином:

• ідеї сценаріїв будуть розподілені відповідно до категорій;

• у сценариста(ки) буде в розпорядженні одна хвилина для представлення своєї ідеї, після чого три-чотири хвилини буде відведено на запитання й відповіді.

Надалі подібні пітчинги, прив’язані до окремих жанрів, планується проводити раз на півроку. По суті, Кіноакадемія запустила давно затребувану платформу для зустрічі авторів з виробниками і започаткувала таким чином основу для системи розвитку кіноіндустрії, альтернативну державному фінансуванню.

Нижче лише кілька найцікавіших ідей.

«Хазяйка південного степу»

Авторки — Наталя КОВАЛЬОВА, Лілія ЛЕГОСТАЄВА

Серіал

Сюжет серіалу за мотивами реальних подій охоплює три періоди: кінець ХІХ століття, початок ХХ (1919 р.) та кінець 1970-х. Історія розгортається на півдні України, на території сучасної Херсонської області. Головна героїня — донька німецьких колоністів Софія Фальц-Фейн. Її проти волі віддають за чоловіка, якого вона не любить. Вона отримує впливове прізвище, Асканію-Нову, сотні гектарів землі в херсонському степу й поблизу моря. Все, що вона хоче — повернути своє кохання і помститися свекрусі. Але, йдучи до мети, перероджується в жорстку і владну жінку — першу бізнес-леді України Софію Фальц-Фейн, яка створює власну успішну імперію. По суті, Софія стала однією із ранніх феміністичних героїнь в історії держави.

«Навтьоки»

Авторки — Олександра ГРОМОВА, Катерина ДЕМЧУК

Душа тихого сім’янина Тодося, згідно з віруваннями його містечка, чекає перед брамою потойбіччя наступницю. Калина гине від рук чоловіка-аб’юзера, її душа заступає Тодосеву, і та прямує в небесну канцелярію. У канцелярії ангели обліковують душі й технічні винаходи. Подеколи вони розважаються з гаджетами, а недотепного колегу Асафа залишають вести облік. Асафу приносять для обліку 5D-принтер — Тодосева душа випадково потрапляє під рамку, і принтер видруковує їй тіло. Туди ж залітає сарана — за мить канцелярія наповнюється безліччю комах. Доки ангели ловлять сарану, Тодось тікає із потойбіччя. Калинина душа біжить слідом. На півдорозі до них приєднується душа батюшки Агави, котрий перебуває у стані клінічної смерті — бо він міг творити дива, випивши горілки, тож парафіяни допоїли його до краю. Не повідомивши начальство про втечу, Асаф із товаришем кидаються за втікачами. Слідом за ними зі стрекотінням летить сарана. Починаються пригоди — настільки ж кумедні, наскільки й сюрреалістичні.

«Родина Вольф»

Автори — Ольга РЕКА, Олександр СТЕКОЛЕНКО

Співавтор — Максим КУРОЧКІН

Серіал

Сімейна сага про родину магів, котрі розкидані по ХХ століттю і можуть бути разом лише уві сні. Вольфам не можна проявляти свої здібності у світі пересічних людей, і так само для них небезпечно кохати, відкриватися й довіряти іншим. Самогубство сина залишає сім’ї лічені тижні життя, якщо вони не знайдуть викупну жертву. Так молодша донька, Марта Вольф, котра опинилася в Києві наших днів, постає перед вибором без вибору.

«Доктор 3.14... здець»

Автор(к)и — Віталій ВОЛОСЮК, Людмила ВОЛОСЮК

Повнометражний ігровий фільм

Сумнозвісний «Доктор Пі (3.14)» — сучасний Остап Бендер, лікар-пройдисвіт. Завдяки телебаченню зажив слави людини з «феноменальною пам’яттю і здібностями». З фальшивими документами про медичну освіту і наукові ступені в галузі нейрохірургії він проводить операції на мозку людини. В основі сценарію — цей безпрецедентний випадок введення в оману шахраєм владних структур та двох президентів України.

«Куренівка»

Автор — Максим Курочкін

Серіал

1961 рік. Влада, молода робітниця чернігівської кондитерської фабрики, приїхала до Києва, щоб відвідати батька у «психушці», куди він сховався, аби уникнути покарання за «антирадянщину». Він мав там відбути лише два місяці і з захисним діагнозом повернутися додому. Проте по закінченні цього терміну чоловік не повертається. Влада бере відпустку «за власний рахунок» й 11 березня 1961 року разом з братом Глібом вирушає визволяти батька. На останньому відрізку до лікарні брат і сестра долають велику повінь із Бабиного Яру.