Загадковий храм

Фотограф Reuters увічнив культурну пам’ятку

Бенг Меалеа було побудовано в стилі індуїстського храму, але деякі різьби зображують буддійські мотиви. Основним його матеріалом є піщаник.  Храм значною мірою не реставрований. Як можна побачити, дерева густо проросли крізь його башту та дворики. Роками до будівлі було майже неможливо дістатись, але нещодавно побудували дорогу до храмового комплексу Кох-Кер, де пролягає Бенг Меалеа, і до нього приїжджає багато відвідувачів, оскільки це 77              км від провінції Сіем Ріп.

Історія храму невідома, її можна визначити хіба що архітектурним стилем, ідентичним Ангкор-Вату, тому вчені припускали, що він був побудований під час правління короля Сур’явармана II на початку ХІІ століття.  Менший за розмірами, ніж Ангкор Ват, головний пам’ятник короля, Бенг Меалеа входить до складу великих храмів імперії Хмерів: галерея, що утворює зовнішнє огородження храму, становить 181 м на 152 м. 

Бенг Меалеа орієнтований на схід, але має входи з інших трьох кардинальних напрямків. Основний макет — це три огороджувальні галереї навколо центрального святилища, на жаль, зруйновані в наш час.

Незважаючи на брак інформації, якість архітектури та прикрас привернула увагу французьких вчених з моменту відкриття храму. Не залишає байдужими пам’ятка архітектури і багатьох туристів, що прибувають спеціально дослідити історичне місце.