МЕНЮ

Всесвітній день дикої природи

Анна ГАВРИЛЮК, малюнок автора
1 березня, 2019 - 13:10
Визнано 3 березня резолюцією ООН від 20 грудня 2013 року

Народженню свята передувала ініціатива учасників Конференції СІТЕС. Дату обрали не випадково. Адже за 40 років до того, саме 3 березня було прийнято важливий документ у сфері захисту природи — конвенцію «Про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флори, що знаходяться під загрозою зникнення». Власне учасниками СІТЕС і є країни, а їх понад 180, які підписали конвенцію ще 1973 року.

Їхня ініціатива стала результатом глибокого розуміння проблем природи та необхідності збереження біологічного розмаїття. Адже безпека флори та фауни, напряму впливає на усе те, що називають «сталим розвитком» людства — це і єкономічні, і наукові, і естетичні аспекти тощо.

Турбота про збереження зникаючих видів та природнього середовища об’єднала безліч небайдужих людей, як простих громадян так і науковців. У Всесвітній день дикої природи вони організовують просвітницькі проекти, виставки, лекції та безліч інших активностей. Усе це задля донесення головного меседжу свята — природа та її розмаїття в небезпеці через людську діяльність, і у наших силах це виправити.