МЕНЮ

Свята тривають

Аліса ПОЛІЩУК, «День»
24 січня, 2020 - 13:15
У Східній Азії розпочалася підготовка до Китайського Нового року

Діти виконують традиційний китайський танець лева, щоб показати національну культуру напередодні святкування місяця Нового року в Соло, Центральній Яві, Індонезії.

Китайський Новий рік здавна вважається одним із головних свят Східної Азії і святкується набагато бучніше, аніж звичний для нас Новий рік 31 грудня. Постійної дати у цього свята немає.

Перший день свята в Китаї припадає на другий новий місяць після зимового сонцестояння, тобто після 21 грудня. У григоріанському календарі це, як правило, відповідає одному з днів між 21 січня і 21 лютого. Святкування ж зазвичай триває 15 днів.

Таким чином, новий рік за китайським календарем настане 25 січня 2020 року. А святкуватимуть його в Китаї з 25 січня до 10 лютого. Однак офіційно китайці відпочиватимуть лише сім днів — з 24 до 29 січня.

За статистичними даними 2000 року, число китайців у країні становило близько 1,7 млн людей. Разом з тим, з огляду на всіх осіб китайського походження, з урахуванням ранніх хвиль міграції, а також асимільоване населення, можна назвати цифру, яка перевищує 7,5 млн осіб. Велика частина іммігрантів — із південно-східної частини Китаю.