«Стійло» для «Конюшнi Роста» — весь світ

Сергій БУГАЄНКО, Москва, спеціально для «Дня»

Відомий теле- та фотожурналіст Юрій Рост вирушив у двотижневу поїздку до Непалу та Китайського Тибету, під час якої він має намір зняти два або три випуски своєї програми «Конюшня Роста» в стилі «нотаток мандрівника». В цій подорожі журналіст стане одночасно і режисером, і оператором, і ведучим майбутніх програм. Рост одного разу вже побував у Непалі — це було 1982 року, коли радянські альпіністи підкоряли Еверест. Після цієї експедиції Рост написав книгу «Сходження на Еверест».

Рост вважає, що програма «Конюшня Роста» не повинна обмежуватися зйомками в «стійлі» в районі Чистих прудів... Варто нагадати, що серед кращих випусків «Конюшні» — подорож Роста на Пінегу або в українське село, розташоване в 40 кілометрах від Чорнобиля, де жила всесвітньо відома художниця-примітивістка Марія Примаченко, і скандальна поїздка до Туреччини, де Роста звинуватили в шпигунстві на користь курдів.

Після повернення з Непалу Юрій Рост планує здійснити декілька поїздок Росією iз знімальною групою. На відміну від багатьох представників московської тусовки, він уміє знаходити спільну мову не тільки з одним митцем на вернісажі, але й із бабусями й дідусями крайньої російської Півночі, які про Москву лише чули.