МЕНЮ

Справедливість відновлено

Аліса ПОЛІЩУК, «День»
18 червня, 2020 - 18:12
Знайдено вкрадену роботу Бенксі

Мурал таємного британського вуличного художника Бенксі, який був викрадений із театру «Батаклан» у Парижі ( де в 2015 році ісламістські терористи вбили 90 людей), було знайдено у фермерському будинку в центральній Італії, — повідомляє Reuters. 

Твір є частиною серії муралів, намальованих у червні 2018 року у французькій столиці, і демонструє жіночу фігуру у вуалі, яка плачучи дивиться вниз.

Злодії вкрали роботу в січні минулого року, вірогідно, використовуючи переносні шліфувальні машини, щоб зняти вогневі двері перед тим, як перенести їх у фургон, повідомляє видання La Repubblica.

Магістрати в центрі міста Акіла повідомили, що мурал  був вилучений із горища. Емануеле Маццотта, командир поліції з сусіднього міста Альба Адріатіка, заявив, що картина знаходилася в будинку в сільській місцевості, але виявилося, що мешканці не знали цінності художнього твору.

Батаклан, один з найвідоміших  майданчиків Парижа, був атакований бойовиками під час концерту в листопаді 2015 року в рамках координованих атак по місту, в яких загинуло 130 людей.

Бенксі, який зберігає свою справжню особистість в таємниці, став однією з найвиразніших особистостей сучасної арт-сцени, маючи ряд дотепних художніх творів у громадських місцях, які поєднують техніку вуличного мистецтва з потужними політичними заявами.

Найдорожчу картину Бенксі продали за 12 мільйонів доларів. Твір має назву  «Мавпяча робота». У перекладі з англійської цей вислів означає «марна робота». Розмір монументального полотна 4 на 2.5 метри.