МЕНЮ

Лицедії на... поминальній службі

Аліса ПОЛІЩУК, «День»
6 лютого, 2020 - 17:30
Артисти збираються на щорічне богослужіння на честь знаменитого клоуна Джозефа Грімальді

Як зазначають британські ЗМІ, щорічно в Східному Лондоні відбувається незвичайна поминальна служба, яку можна назвати веселою виставо з участю лицедіїв у яскравому гримі та костюмах, але в той самий час, богослужіння відбувається в англіканській традиції. Захід називається Grimaldi Clowns Service і присвячений королю англійської пантоміми, коміку Джозефу Грімальді (1778—1837 рр.), якого вважають батьком сучасної клоунади, одним із найвідоміших клоунів Англії. Саме виступи Грімальді зробили клоуна, як персонажа, центральною фігурою британських арлекінад.

Традиція приходити на кладовище і збиратися біля могили Джозефа Грімальді зародилася в 1946 році.  І відтоді вшановується пам’ять найвідомішого клоуна Англії, а його послідовники завжди приходять у сценічних костюмах... Після пожежі 1959 року асоціація масовиків-витівників перебралася в прихід Святої Трійці (Holly Trinity, Dalston) у сусідньому районі Хакні. Церква стала називатися в народі клоунською, а один із вітражів тут присвячений Грімальді. Популярність заходу привела до того, що богослужіння нещодавно перенесли в більш містку церкву Всіх Святих (All Saints, Haggerston), яка міститься по-сусідству...

«Ми знову тут!» — крилатий вислів, придуманий ще Грімальді, не раз звучав під час акції. Після служби почалося веселе дійство для дітей та дорослих, а сміх та овації лунали після майже кожної репліки.