Дитячі оповідання на вулицях Мексики

Чому так важливо інколи вийти з віртуального світу

Персібальд Гарсія, молодий архітектор з Мексики, зрозумів, що карантин під час коронавірусу особливо стомлюює  дітей. Тож він вирішив прочитати їм оповідання.

Майже щодня з початку травня 27-річний чоловік виїжджає у величезний квартирний комплекс Мехіко зі своїм «блукаючим мікрофоном», щоб передавати розповіді дітям, які збираються біля своїх вікон, щоб послухати.

У той час як у більшості дітей сьогодні є мобільні телефони, планшети чи комп’ютери, Гарсія хоче, щоб вони почули людський голос і світ спільних казок. Він також хоче, щоб вони зрозуміли, що  можуть використовувати, навіть здалеку, громадські площі, які століттями слугували якорем життя в Мексиці.

«Ми збагнули, що майже ніхто не доглядає за тим, як діти переживають цей карантин», — зазначає Гарсія.

Встановивши свій мікрофон на одній із зелених галявин між рядами багатоквартирних будинків, він прочитав «El Tlacuache Lunatico» («Божевільний опоссум»). Це історія Девіда Мартіна дель Кампо про оппоссума, який страждає через те, що він такий маленький. Опоссум намагається дістатися до Місяця, щоб відчути себе вище. Потрапивши туди, він їсть місяць — а потім мусить разом із товаришами зрозуміти, як його повернути. Інші історії продовжують цей сюжет.

Гарсія часто передує історії, граючи пісні знаменитого мексиканського дитячого композитора Франсиско Габілондо Солера. Іноді разом з ним виступають інші казкарі, як і ляльковий театр. І завжди, як і в суботу, діти з’являються біля вікон багатоповерхової будівлі, щоб взяти участь у виставі. «За останні три місяці все вийшло в Інтернеті — робота, контакти, покупки», — сказав Гарсія. «Це акт опору перед цією лютою цифровізацією, яку ми переживаємо».

Роджеліо Моралес слухав розповіді з вікна квартири своєї бабусі. З березня 9-річний хлопчик провів більшу частину свого часу, граючи у відеоігри. «Єдиний час, коли я виходжу — це вигулювати собаку», — сказав він. «Це трохи нудно. Я сумую за школою «.

Приємно млухати такі розпвіді. Якщо у нас є що робити, або ми дуже засмучені, можемо трохи відпочити» — додав Роджеліо.