МЕНЮ

День п’ятипелюсткової троянди

Анна ГАВРИЛЮК, малюнок автора
18 червня, 2020 - 17:27

На півдні Чехії є давнє містечко Ческі Крумлов, де розташований історичний маєток роду Рожмберков. Маєток складається із декількох замкових споруд, карнавальної зали, унікального барочного театру та неперевершеного парку із фонтаном у стилі рококо. А родзинкою — є літній палац із глядацькою залою, що обертається. Зала й досі функціонує та є місцем проведення сезонних театральних вистав.

Рожмберкам навіть присвячено свято, яке відзначається з 1986 року — Фестиваль п’ятипелюствовоі троянди, яка є частиною родового герба. Цьогоріч воно припадало на 19 червня, але через очевидні обставини було перенесено на осінь.

Зазвичай на фестиваль прибуває безліч гостей, щоб перенестись у іншу епоху та провести вікенд у атмосфері середньовічної романтики. Містяни та туристи переодягаються у тогочасні костюми — дами, торгівці, монахи та лицарі... Усі вони гуляють містом, слухають музику, ласують смачненьким та відвідують ярмарок. На ярмарку можна спробувати хліб за середньовічним рецептом, купити щось у ремісників, подивитись на лицарський турнір, або навіть придбати собі справжні обладунки. Усе це супроводжується яскравими та галасливими шестями, музикою та танцями. Впевнена, що така весела та досить давня традиція не втратить своєї атмосфери, попри перенесення, і восени, усі охочі насолодяться святом.