МЕНЮ

День народження найвідомішого діаманта – Куллінан

Анна ГАВРИЛЮК, малюнок автора
25 січня, 2019 - 12:29

26 січня 1905 року можна вважати Днем народження найвідомішого діаманта на ім’я Куллінан. Історія знахідки — це історія надзвичайного везіння Фредеріка Велса, який був управляючим рудника «Прем’єр» у Північній Африці.

Під час чергового вечірнього обходу, Велс помітив сяючу точку на 9-ти метровій висоті стінки кар’єра. Взявши робочих, Фредерік не без перешкод, але дістався цієї точки. І їхні зусилля не були марними, адже «точка» виявилася діамантом небачених розмірів завдовжки 10 сантиметрів та, як з’ясувалося пізніше, вагою у 621,35 грами, що дорівнює 3106 каратам. Сучасні гемологи прирівнюють вартість Куллінана до 94 тонн золота.

Камінчик виявився настільки коштовним, що тривалий час ніхто не був у змозі його придбати. Проте побачити гіганта міг кожен охочий в банку Йоганесбургу, де його виставили на загальний огляд. Врешті 1907 року Куллінан було продано та подаровано англійському королю Едуарду VII на його День народження. Ну, а 1908 року було вирішено розділити й огранувати камінь. Майже чотири роки тривала робота відомих ювелірів братів Асскор. У результаті їхньої праці Куллінан став 105-ма діамантами загальною вагою 1063,65 каратів, дев’ять з яких є гордістю Англійської корони.