МЕНЮ

День баскетболу

Анна ГАВРИЛЮК, малюнок автора
20 грудня, 2018 - 17:14

Не кожна спортивна гра має точний День народження. Та не про кожну достеменно відомі обставини та ім’я винахідника... Сьогодні йтиметься про баскетбол — гру, яка має власний День у календарі — 21 грудня. Саме цього дня у Массачусетсі 1891 року в залі центру Християнської молодіжної асоціації відбувся перший баскетбольний матч.

Правила для гри вигадав вчитель фізкультури Джеймс Нейсміт. Тоді їх налічувалося 13 і майже усі вони дійсні по сьогодні. Напередодні матчу Джеймс попросив сторожа знайти коробки, які б слугували для відпрацбвання точності кидків, але коробок не знайшлося. Проте знайшлися корзини від персиків, які вже через два роки перетворилися на традиційні нині метелеві кільця з сіткою. Саме так, лишень за пару років гра стала такою популярною, що почалися вдосконалення обладнання та деяких правил. Так, наприклад, кількість гравців у команді зменьшилася з 9 до 5, а 1894 року було видано офіційний звід правил баскетболу.

А вже на почтаку ХХ століття почали активно створюватися національні федерації баскетболу, проводитися навіть міжнародні турніри.