CNN дає шанс «1+1»

 Костянтин ЛЕВІН
Одним із найпрестижніших форумів у світі телебачення є щорічна конференція компанії CNN в Атланті (США). Під егідою CNNівської програми «Світовий репортаж» відбувається безпосереднє спілкування професіоналів високого класу.

Як уже знають наші читачі із програми «ТСН» та «Сніданку з «1+1», цього року до штаб-квартири CNN було запрошено і представників «Студії «1+1». Детальніше про цю поїздку спеціально для «Дня» розповідає Олесь ТЕРЕЩЕНКО.

— Чим було забезпечено участь «1+1» у конференції?

— Ми отримуємо кожного дня від CNN пакет інформації з міжнародними новинами з багатьох галузей: науки, культури, моди. Саме як клієнтів нас і запросили туди.

— Хто в Атланті був іще з України або СНД?

— З України, та й з усього СНД, ми були одні. Європейських країн узагалі було представлено не дуже багато.

— Які події на конференції вам особливо запам’яталися?

— Цього року CNN усіх здивували, організувавши телемости гостей-журналістів із відомими персонами: Генсеком ООН Кофі Аннаном, із прем’єром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу, з лідером Палестини Ясіром Арафатом, із віце-прем’єром Іраку Азізом, із Михайлом Горбачовим.

— Наскільки великі технічні можливості компанії?

— CNN сьогодні має близько 10 каналів: американський, іспаномовний, міжнародний, спортивний, фінансовий, новинний... Значна кількість телемостів живого ефіру. Хоча при цьому багато їхніх операторів часом працюють зі старим обладнанням. Принаймні, в нас є камери сучасніших модифікацій.

— Що ви дізналися для себе як професіонал?

— Думаю, що я дізнався, як виглядають справжні новини, до чого ми повинні прагнути тут, в Україні. Окрім того, вражає націленість CNN на заохочення регіональних журналістів до роботи. Навіть існують нагороди за якісними і кількісними характеристиками.

— Чи були реальні пропозиції щодо співпраці?

— Нам запропонували виробляти сюжети — як чинять телеканали інших країн. Звичайно, це пабліситі, популярність, зазвучить ім’я каналу. Але й вимоги досить високі.

— Чим їхні принципи роботи відрізняються від наших?

— Найцікавіше те, що CNN не тільки освітлює події, але й провокує їх. Так було на цих телемостах. Арафат і Нетаньягу влаштували між собою дуже різку заочну полеміку. На той час лондонські переговори закінчилися невдачею і міжнародні новини переключилися на інші теми. Однак, завдяки телемостам CNN, тема Близького Сходу знову вийшла на перше місце. Але пріоритет мають події, породжені «ефектом Голлівуду». Існують певні популярні теми, які розвивають, постійно крутять американські ЗМІ. Сьогодні це — Близький Схід, права людини в Іраку. Іноді телекомпанію звинувачують у неувазі до інших питань. Але позиція ТБ не змінюється: новини — це також комерційний продукт, тому вони розповідають про те, що популярне і добре купується. Ну і, звичайно, оперативність. Це їхній коник.

— Чи є в нас перспективи досягти подібного рівня?

— Перспективи є, оскільки є люди, які можуть працювати на такому рівні. І якщо прогрес у технічних, політичних, професійних умовах буде досягнутий, то в найближчому майбутньому ми зможемо пройти шлях, який пройшло американське ТБ.