Час неприкаяних героїв

Ігор КРОТКОВ 

У переддень Дня Перемоги, в Республіканському Будинку кіно відбувся прем’єрний показ програми п’яти телевізійних документальних фільмів «Герой мого часу?». Їх було створено в українському представництві корпорації «Інтерньюз Нетворк» режисером Олександром Столяровим і продюсером Сергієм Буковським, котрі спробували з позиції «теплої іронії споглядання» показати поневіряння сучасних романтиків.

В «Японському раю» садівник згадує про знайомства з «представниками монголоїдної раси» (як він називає японців), доглядаючи за хворою старою матір’ю. У фільмі «Мені боляче» дитячий хірург після кошмару операційної вудить рибу й цитує східну поезію. Лаврський хормейстер — герой «Достойно є» після запису Літургії повертається на свій полустанок, де залицяється до випадкової панночки.

Олександр Столяров на прес-конференції після показу фільмів визначив «свого героя» як людину творчу, котра прагне реалізації навіть за умов, коли довкілля агресивно чинить опір цьому. Це — поети у тваринному світі, в яких не зникла віра в духовні цінності й марність перешкод. На запитання про стиль проекту, в якому явно видно такий-собі східний флер, він відповів, що «документальне кіно зараз, на відео, дозволяє споглядати, відсторонившись від американських зразків жорсткого видовища».