Агітки на ТБ: не наш стиль

Телеглядачі про кращі (1) й гірші (2) телепередачі, які було показано з 3 по 9 липня, а також про найцікавішого героя передачі (3)

Ігор ЧЕРНИЦЬКИЙ, актор

1. Безумовно, значною акцією стала пряма трансляція "Таврійських ігор" (УТ-1). І динаміка концертних подач у коктейлі з інтерв'ю та репортажами, і ентузіазм публіки вражали. Відмінно виглядали зйомки за лаштунками за кілька хвилин до виходу співаків на сцену. Приміром, Ірина Білик відкрилася для мене завдяки цьому зовсім з нового боку. Я звик бачити її вульгарною, розв'язною, у якихось "гінекологічних" поставах... А виявилось, що вона може бути й "нормальною" людиною - зібраною, зосередженою.

Єдине "але" трансляцій - ведучий концертів (не журналісти-інтерв'юери - ті якраз були чудові: у міру вільні, стильні й розумні). А ведучий нагадував гукайла на тарганячі перегони. Ну чого вже так вихвалятися, через кожні два слова називаючи й тих, і сих не інакше, як "гордістю України" і таке інше? Ми й так вже любимо нашу неньку, чого нас іще агітувати?!

"Городок" (пітерська програма від "Студії 1+1"). Давно так не сміявся.

2. Я люблю передачі ТІА "Вікна" ("Інтер", ICTV) за насичений відеоряд, відсутність базікаючих голів, досить щільний інформаційний набір. Але Микола Канішевський аж надто пишномовний і любить повчати. Хотілося б йому побажати більше доброзичливості й довіри до глядачів.

Дивує намагання ведучих музично-розважальних програм на рідному ТБ "спотворювати" не лише свою мову, але навіть зовнішній вигляд. Неприродні постави, ракурси зйомок, увігнуті або витягнуті обличчя... До чого це? Тим паче, що наслідування хоч кого - це завжди смішно.

3. Олексій Булдаков у передачі "Ім'я" ("ТЕТ"). Ось що означає професіональний, розумний журналіст! Ірина Гордійчук так зуміла "розкрутити" свого гостя, що Олексій, який взагалі не відзначається в житті особливою витонченістю стилю й думки, виявився в передачі дуже цікавим і розумним співрозмовником.

Андрій КУРКОВ, письменник

1. "П'ятий кут" ("Студія 1+1") з Йоахімом Вайдеманном. Німецький журналіст відповідав українською й відразу, передача була дуже динамічною. Щоправда, В'ячеслав Піховшек повільно позбавляється любові до безлічі запитань. Тим самим, з одного боку, він не дає співбесіднику як слід відповісти на попереднє питання, з другого - часто ставить запитання, що нічого не додають до розкриття теми.

2. Як і раніше "УТН" (УТ-1). Вони практично не бувають вибудувані за якимось певним принципом. У них мало дійсно оперативної й по-справжньому актуальної інформації (новини російських каналів і далекого зарубіжжя примудряються випереджати їх мало не на добу!). Репортажі з галузі культури завжди мляві й невиразні.

3. Доктор філософії Мирослав ПОПОВИЧ герой передачі "Бар "Чорний кіт" - XXI вік". Навіть нав'язану йому тему: що таке "жлоб" і "жлобство" він зумів розкрити цікаво й чарівно. Як особистість він виявився космічнішим за весь антураж програми.

Юрій КАПЛАН, поет

1. "Час" із Сергієм Доренком (ГРТ). Футбольні коментарі на УТН.

2. "За київським часом" (ТРК "Київ") - офіційна, банальна, без гострих поворотів. З появою на тому самому каналі нової передачі "Міські новини" (ТЕТ) ще більше виявилась слабкість програми "За київським часом".

Лариса АПЕНІНСЬКА, старший науковий співробітник Інституту проблем матеріалознавства

1. "Бар "Чорний кіт" - XXI вік" ("Інтер") з доктором філософії М. Поповичем. Перед тим були дуже невдалі передачі з Астраєю, Стефанією, якимось культуристом. А Попович так точно, так інтелігентно говорив про важливі проблеми! Подобається, як працює Майя Нагорняк (УТН). "Паризькі таємниці з Ельдаром Рязановим", ("Інтер"), сюжет про Зиновія Пешкова.

2. Валерій Лапікура ("Акценти", УТ-1). Дуже самовпевнений та самозакоханий. Руслана Писанка, яка співала в "Таврійських іграх" - ну навіщо їй ставати на рівень Юрка Юрченка?

3. Мирослав Попович.