МЕНЮ

Захоплива історія кохання

Людмила ОЛТАРЖЕВСЬКА
2 липня, 2020 - 11:44
Після послаблення карантину в Будинку кіно відбуваються репетиції вистави «Жорж і Фридерік. Вона і Він»

У основі арт-проєкту лежить історія кохання двох класиків: французької письменниці Жорж Санд та польського композитора Фридеріка Шопена. В головних ролях — легендарна актриса театру і кіно Лариса Кадочникова та актор Андрій Карпов. Також у виставі беруть участь Олена Тополь (Соланж) та Кирило Прокопчук (Морис), які грають дітей Жорж Санд. Прем’єру планують зіграти наприкінці серпня, до дня народження Кадочникової.

— Це мрія Лариси Валентинівни, це її вистава і це її бенефіс, — розповідає режисер вистави Станіслав СУКНЕНКО. — Оскільки це арт-проєкт, який ми робимо не в межах конкретного театру, то в наших планах показувати його на різних сценах та майданчиках. Звичайно, нам хотілося, щоб його побачили не лише в Києві. Якщо говорити відверто, то від початку мене зацікавила історія Лариси Кадочникової, яка колись розповіла мені про свою давню мрію зіграти Жорж Санд. На той час я уже здійснив постановку вистави «Страждання юного Вертера» в Національному академічному театрі російської драми імені Лесі Українки і Кадочникова її бачила... Вона дала прочитати свою п’єсу і запропонувала стати її режисером. Я переконаний, що мрії кожної людини мають збуватися, тому й погодився на таку пропозицію. Потім з’ясувалося, що різні режисери намагалися працювати з Ларисою Валентинівною, але минали роки, а ця історія чекала на свій час...

До речі, це не перша спільна робота Станіслава Сукненка та Лариси Кадочникової, до цього була, зокрема, вистава «Янголятко, або Сексуальні неврози наших батьків» у Театрі ім. Лесі Українки, прем’єра якої відбулася десять років тому. За словами Сукненка, ще тоді актриса вразила його високим професіоналізмом, дисциплінованістю, майже жертовним ставленням до роботи. Скоро, переконаний режисер, «глядачі зможуть побачити ще й несподівану, неочікувану, рідкісну трагедійну актрису».

— Роман «Консуело» Жорж Санд я прочитала ще в шостому класі, — розповідає Лариса КАДОЧНИКОВА. — Він мене так вразив! Історія високого кохання, образ головної героїні, її жіночість... І це залишилося зі мною назавжди. В моєму житті були моменти, коли мало пропонували ролей. І так я почала малювати. А колись, згадавши про Жорж Санд, захотіла не лише прочитати інші її твори, а й дізнатися все про саму письменницю.  Я сиділа в бібліотеках, читала, відкриваючи світ цієї неординарної жінки та особистості. А згодом і виник задум написати п’єсу і зіграти Жорж Санд. Багато режисерів намагалися це зробити виставою, але завжди щось не спрацьовувало... Доки я не зустріла Станіслава Сукненка. Він переписав п’єсу, але ми вирішили залишити ім’я автора, таким яким воно було від початку: Мішель Кадо...

Не менш захопливо відгукується про роботу в новому арт-проєкті й молодий актор Андрій Карпов. Зізнавшись, що раніше Шопен не належав до його улюблених композиторів, актор визнає, що нині завдяки цій роботі він відкриває для себе не лише постать маестро, а й самого себе. «Це велика честь працювати з такою легендарною актрисою, — каже Андрій КАРПОВ. — Лариса Валентинівна точно відчуває образ Жорж Санд, її індивідуальність накладається на героїню. Поруч з нею я постійно в потрібному тонусі і доброму гуморі, цьому навчила мене Лариса Валентинівна. Переконаний, що вистава обов’язково знайде свого глядача, який відкриє для себе іншого Шопена, іншу Жорж Санд. Глядач матиме можливість фантазувати разом з нами і, за правильної промоції проєкту, інтелектуальна молодь точно буде з нами. А ті, хто потрапить на цю виставу випадково, точно не залишаться байдужими. На прикладі наших героїв ми доведемо, що кохання — це дійсно натхнення, необхідне завжди і всім!