МЕНЮ

Вистава у... лісі

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон
25 червня, 2020 - 10:02
«Сон літньої ночі» в імерсивному форматі від Херсонського театру

Свою версію відомої комедії Шекспіра «Сон літньої ночі» представив режисер Євгеній Резніченко разом із акторами Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша. Виставу показують у лісі: спочатку на сцені, поступово дія переходить на інші локації — вглиб дерев, до вогнища, де міфічні персонажі діють поряд із глядачами.

«У лісових просторах відчуваєш безмежність природи та свободу, стаєш справжнім, не обтяженим щоденними клопотами, вільним від міської метушні. Де говорити про щирі почуття, як не на лоні природи? Вистава «Сон літньої ночі» в декораціях лісу досліджує просте і важливе питання: «Що таке любов?» Давайте шукати відповідь на це питання разом!», — закликають митці Херсонського театру.

Локація та імерсивний стиль — не випадкові. За словами Євгенія Резніченка, він давно хотів зробити щось подібне. А карантинні умови мотивували до цього ще більше. Соціальна дистанція, свіже повітря, рух і гарний сюжет про всепереможне кохання — усе це поєдналося в новій актуальній роботі.

— Ідея вистави з’явилася ще коли я навчався на третьому курсі Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені   Карпенка-Карого, це була моя семестрова робота... І я мріяв, що колись реалізую її на великій сцені якогось театру. Коли сталася епідемія  коронавірусу, і ми зрозуміли, що не можемо ставити виставу у звичному просторі, то згадали, що у  нас є такий чудовий лісовий театр, а я зрозумів, що не можу не скористатися такою нагодою», — коментує прем’єру Євгеній Резніченко.

Режисер говорить, що над виставою працювали приблизно місяць, було багато репетицій, і сподівається, що глядач оцінить працю акторів і всієї команди театру, яка залучилася до постановки «Сону літньої ночі» в такому форматі.

Директор Театру ім. Куліша Олександр Книга говорить, що імерсивна вистава для них —  новинка. Тому було побоювання, щоб усе пройшло злагоджено: і щоб погода не підвела, і щоб час доби обрали правильний — на заході сонця. Однак, і він і актори довірились режисеру, а в результаті давня задумка постановки цього твору реалізувалась.