МЕНЮ

Віват, Оперета!

Вікторія ШИТИК, «День»
11 червня, 2019 - 10:10
У Бучі та у Києві відбувся VII Міжнародний музичний фестиваль О-Fest 2019

У зеленому передмісті Києва — містечку Бучі день був присвячений музиці. Прогулюючись затишними алеями Центрального міського парку, можна було почути композиції на будь-який смак. Етно, фолк-рок, джаз, танцювальна музика, блюз та дитячий мюзикл не давали занудьгувати відвідувачам протягом дня. Увечері в Літньому театрі розпочався грандіозний концерт за участю провідних виконавців із більш ніж 20 країн світу. Всі ці музичні дива стали можливими завдяки проведенню в Бучі уже сьомого музичного фестивалю O-Fest 2019.

— Для Національної оперети України О-Fest важливий тим, що дає, перш за все, художнє, професійне зростання артистів, сприяє обміну досвідом, взаємодії вокалістів різних вокальних шкіл із різних країн. А для глядачів — це прекрасне шоу! Український глядач має змогу побачити і почути світових зірок, виконавців оперети, опери, мюзиклу наживо. Фестиваль сприяє популяризації жанру оперети, — відзначив співголова форуму, художній керівник Національної оперети Богдан СТРУТИНСЬКИЙ. — Дякую всім нашим творчим колегам, головним спеціалістам, постановникам, бо підготовка фестивалю — це велика робота. Якщо говорити про період із 2013-го до 2019 року у фестивалі O-Fest взяли участь 27 іноземних країн світу (Литва, Казахстан, Китай, Молдова, Румунія, Португалія, Білорусь та ін.). Румунія, Литва і Польща уже всьоме приїжджають до нас. Незмінними символами нашого фестивалю є наші друзі із Бухареста — Тіна Мунтяну та Альфредо Паску. За цей період 103 вокалісти (іноземці) із провідних країн взяли участь у нашому фестивалі. Крім того, виступили понад 60 українських виконавців. Звичайно, все проводиться на базі нашого хору, оркестру, балету.

ЗА ДИРИГЕНТСЬКИМ ПУЛЬТОМ — ФЕЄРИЧНА ОКСАНА МАДАРАШ

 

НЕ СПІВОМ ЄДИНИМ

Крім чудової музики, O-Fest подарував бучанам та гостям міста багато цікавих подій, серед яких циркова програма, мистецькі майстер-класи, анімаційне шоу для дітей, кулінарні презентації, кріо- та бульбашкове шоу, художні інсталяції, поетичні читання і багато іншого. Крім того, у свій другий день фестиваль перемістився до Києва, де на схилах Дніпра подарував столичним цінителям мистецтва нові видовища.

— Долучитися до цього безумовно яскравого і змістовного заходу — не просто наш обов’язок, а велика честь. Безумовно, ідея належить бучанам. Тому Бучанська рада і міський голова багато зробили для її реалізації. Але кияни теж роблять багато для того, щоб відбувся цей фестиваль музичної дипломатії, який розносить інформацію про наших працелюбних і талановитих українців по всьому світу», — наголосив заступник департаменту культури міста Києва Дмитро ШУЛЯК. — Цього року ми маємо можливість подивитися на талановитих людей із 14 країн світу, таким чином ми розповідаємо про нас та Україну, про наше музичне мистецтво передаємо вісточку до всього світу. Ми не проти й надалі продовжувати робити і підтримувати щороку фестиваль, бо вважаємо це за велику честь.

НЕЙМОВІРНИЙ КОНЦЕРТ

Безперечно, кульмінацією як першого, так і другого дня фестивалю став Міжнародний гранд-концерт за участю артистів Національної оперети України та виконавців з усіх куточків світу. Оперні арії, народні пісні, балади, композиції із всесвітньовідомих мюзиклів ба навіть арабське танго у виконанні світових майстрів оперної сцени створили неймовірне поєднання стилів та форм, що не залишило байдужим жодного глядача. Кожного артиста публіка проводжала бурхливими оплесками.

Одним з учасників концерту став всесвітньовідомий тенор із Болгарії Іво ЙОРДАНОВ, який порадував українську публіку неперевершеним виконанням куплетів Ескамільйо із опери «Кармен», більш відомих широкому загалу як «Тореадор», і партією Едвіна з оперети «Сільва» в дуеті з заслуженою артисткою України Валерією Туліс. Ми поцікавилися думкою пана Іво про організацію фестивалю та українську гостинність: «Чудова організація! У вас (українців. — Ред.) все дуже гарно виходить. Я думаю, що всі мої колеги та співаки задоволені. Для мене це перша подорож до України, Києва, перша участь у цьому фестивалі. Маю сказати, що це один із найкращих фестивалів як за організацією, так і за забезпеченням артистів всім необхідним. І ставлення до гостей неймовірне, адже на другий день уже складається єдина дружня родина фестивалю. І це правда. У нас у всіх дуже близькі відносини. Фестиваль чудовий! І публіка, і все, що я побачив. Першого дня, коли я прилетів, нас запросили на спектакль «За двома зайцями». Був виступ у театрі, було класно, всі співали й танцювали. Я запитав: «Скільки разів ви граєте?» Вони сказали: «Дев’ять чи десять на рік». Як це можливо, що у вас ще є публіка? Це може означати, що в Києві освічена та культурна публіка. Адже ми, як артисти, покликані бути вчителями, нести культуру та освіченість. У Бучі красивий парк, чудова локація для виступів. У нас величезна програма, музична еклектика, і я переконаний, що всі з публіки знайдуть щось цікаве для себе, і згодом більше почнуть цікавитись музикою. Дуже багато дітей з чудовими усмішками. Це дуже круто!»

Фото надані прес-службою Національної оперети