МЕНЮ

«Віденська класика»

Аліса АНТОНЕНКО
5 грудня, 2018 - 11:51
Маестро Ігор Палкін та скрипаль-віртуоз Дмитро Ткаченко представлять у Києві програму для знавців-поціновувачів високого мистецтва

7 грудня у Великому залі Національної музичної академії України ім. В. Сліпака Симфонічний оркестр Академії під орудою Ігоря Палкіна (соліст Дмитро Ткаченко — на фото) запросять меломанів на «Віденську класику». У програмі будуть виконані: Концерт для скрипки з оркестром Бетховена (це єдиний завершений скрипковий концерт, який композитор створив 1806 р.) і Симфонія №41 «Юпітер» Моцарта («одне з чудес симфонічної музики!» — вважав П. Чайковський).

Нагадаємо, Віденський класицизм — художній напрямок у європейській музичній культурі другої половини XVIII — початку XIX ст. Розквіт Віденської школи збігся з процесом становлення симфонічного оркестру — стабільного складу, функціональної визначеності оркестрових груп. Склалися основні класичні типи камерних ансамблів — фортепіанного тріо, струнного квартету й інші; із музики для сольних інструментальних особливо виокремилася фортепіанна. Кожного майстра Віденської школи вирізняла його особиста неповторна індивідуальність. Якщо Гайдну і Бетховену ближчою була сфера інструментальної музики, то Моцарт проявив себе і в оперному, і в інструментальному жанрах. Наприклад, Гайдн більше тяжів до народно-жанрових образів, гумору, жарту; Бетховен — до героїки, а Моцарт, будучи універсальним маестро, — до різноманітних відтінків ліричного переживання. Творчість композиторів Віденської школи належить до вершин світової художньої культури і вплинула на подальший розвиток музики.