МЕНЮ

Уперше – онлайн

17 липня, 2020 - 13:15
Розпочався V Міжнародний фестиваль української ретро-музики імені Богдана Весоловського

«До уваги молодих співаків і співачок в Україні та в усьому світі! Цього року конкурсна програма V Міжнародного фестивалю української ретро-музики імені Богдана Весоловського вперше відбудеться у режимі онлайн», — повідомив через фейсбук співзасновник фестивалю, відомий український співак і автор багатьох мистецьких проєктів Орест Цимбала, передає «Укрінформ».

Метою фестивалю є відродження найкращих традицій українського ретро, збереження і популяризація творчої спадщини основоположників української естрадної пісні, а також підтримка талановитих виконавців, зазначається у Положенні про онлайн-конкурс.

У межах фестивалю проходить конкурс молодих співаків, покликаний виявити нові яскраві творчі імена виконавців українського ретро. До участі запрошені солісти-вокалісти та учасники малих вокальних форм (дуети, тріо, ансамблі). Конкурсанти обов’язково готують один вокальний твір авторства Богдана Весоловського. Нагадаємо, Іван-Богдан Весоловський (30.05.1915, Відень — 17.12.1971, Монреаль, перепохований у м. Стрий Львівської обл.) увійшов в історію музичного Львова як неперевершений композитор легкого жанру. Пісенна спадщина композитора нараховує понад 130 творів. У першому (львівському) періоді творчості вони написані, в основному, в жанрі танго, фокстроту, легкого вальсу. Змістом віршових текстів цих пісень була переважно любовна лірика. У наступні роки пісні набули яскравого громадянського звучання («Лети, тужлива пісне» та «Чар карпатських гір»).

Конкурсні змагання відбуваються у двох номінаціях: перша — естрадний вокал, друга — джазовий вокал і джаз-бенди. Оцінку виступів конкурсантів та визначення переможців Конкурсу здійснює журі, до складу якого входять провідні діячі культури і мистецтв України та зарубіжжя. Вік учасників — 14—35 років.Фестиваль стартував 15 липня, а тТермін подачі конкурсних робіт завершується 30 серпня. Онлайн Гала-концерт відбудеться 12 вересня на YouTube-каналі фестивалю.

За підсумками конкурсу журі визначить володаря Гран-прі та лауреатів у номінаціях: естрадний вокал, джазовий вокал і джаз-бенди. Окрема премія буде присуджена найкращому виконавцю пісень композитора Мирослава Скорика, який двічі був головою журі конкурсних програм фестивалів у Полтаві (2017) та Одесі (2018).