Український фільм “Цей дощ ніколи не скінчиться” переміг на італійському фестивалі

Новий документальний фільм української режисерки Аліни Горлової “Цей дощ ніколи не скінчиться” (This Rain Will Never Stop) переміг на фестивалі Festival dei Popoli у Флоренції! Це один із найстаріших світових фестивалів та єдиний в Італії майданчик для креативної документалістики. Фестиваль відбувся 61 рік поспіль та вперше повністю онлайн із-за пандемії.

У неділю, 22 листопада 2020, журі анонсувало на онлайн закритті фестивалю Festival dei Popoli, що головну нагороду “За найкращий повнометражний фільм” (Best Feature-length film) отримали українці - стрічка This Rain Will Never Stop продюсера Максима Наконечного та режисерки Аліни Горлової з TABOR Production, яка створювалась майже 4 роки. Прем’єра в Україні запланована на 2021. У Мережі також можна подивитися трейлер фільму.

Міжнародне журі прокоментувало нагороду українського фільму: “Україні довелося стати ареною для найжахливіших трагедій 20-го століття: Голодомор, Голокост, Чорнобиль. Сьогодні, слугуючи одними з воріт до Європейського Союзу, країна стала транзитною територією для притулку мігрантів та жертв воєн, розгорнутих навколо - від Донбасу до Сирії. «Цей дощ ніколи не скінчиться» ілюструє темну ауру місця, якого торкнулася історія, використовуючи потужні чорно-білі кадри, що нагадують велику школу неігрового радянського кіно”.

“Дуже приємно отримати першу нагороду на Festival dei Popoli, особливо беручи до уваги багаторічну історію цього фестивалю. Вся наша команда радіє такіи? високіи? оцінці нашого фільму”, - прокоментувала режисерка фільму Аліна Горлова.

Нагадаємо, що стрічка “Цей дощ ніколи не скінчиться” наразі також приймає участь в найбільшому фестивалі документального кіно, IDFA, - фестиваль триватиме до 6 грудня 2020. Світова прем’єра стрічки This Rain Will Never Stop відбулась на IDFA 19 листопада 2020 в Амстердамі, а наступного дня, 20 листопада, фільм було показано онлайн саме в рамках фестивалю Festival dei Popoli у Флоренції. І вже через 2 дні після світової прем’єри фільм отримав першу міжнародну нагороду. Міжнародні кінокритики вже також звернули пильну увагу на фільм вже наступного дня після прем’єри.

Cineuropa пишуть про незвичний підхід режисерки до вічної теми війни та миру: “Аліна Горлова надала свіжии? погляд циклу “віи?на-мир” через те, що втілила у чорно-білому зображенні своєрідне розділення на інь та янь, та обрала Андрія головним героєм насиченоі? (і частково відстороненоі?) притчи”.

Moderntimes.review влучно сформулювали: “Окрім майстерної режисури, є центральне питання, яке проходить через новий фільм “Цей дощ ніколи не скінчиться" і попередній фільм Аліни Горлової “Явних проявів немає”, і саме це питання робить обидва фільми такими переконливими: що спонукає людину служити країні, яка не завжди цінує жертву? Це головоломка, навколо якої камера Аліни Горлової танцює, але ніколи не вирішує остаточно.”

Фільм є копродукцією України, Латвії, Німеччини й Катару, був профінансований Держкіно України, Латвійським кіноцентром, фондами IDFA Bertha Fund та Doha Film Institute.

“Цей дощ ніколи не скінчиться” (This Rain Will Never Stop) раніше був відомий професійній публіці під назвою “Поміж війн”. Стрічка запрошує глядача доєднатися до потужної й візуально вражаючої подорожі 20-річного Андрія Сулеймана та його родини у нескінченному “циклі війна-мир”. Андрій Сулейман разом із батьком переїхав із Сирії, але стикається із черговим військовим конфліктом уже в Україні, де він є волонтером Червоного Хреста. Після смерті батька, Андрій вирішує поховати його тіло в Сирії.

Попередній фільм Аліни Горлової “Явних проявів немає” також приймав участь в Festival Dei Popoli у 2018 році. Це історія про боротьбу ветеранки російсько-української війни з посттравматичним стресовим розладом після повернення додому. Стрічка здобула 4 нагороди на міжнародному фестивалі DocuDays UA у 2017 році, нагороду “за видатну східноєвропейську картину” міжнародного конкурсу фестивалю в Лейпцизі “DOK Leipzig” у 2018 році та була номінована на премію Української Кіноакадемії “Золота Дзиґа” за найкращий документальний фільм у 2019 році. Фільм можна подивитися на платформі Takflix.

 

Творча команда фільму “Цей дощ ніколи не скінчиться” (This Rain Will Never Stop):

Режисерка - Аліна Горлова

Оператор - В’ячеслав Цвєтков

Звукорежисер - Василь Явтушенко (4EARS Sound Production)

Композитор - Serge Synthkey (Сергій Сінській), Goran Gora

Монтажери - Ольга Журба, Семен Мозговий, Аліна Горлова

Сценарісти - Аліна Горлова, Максим Наконечний

Продюсер - Максим Наконечний (TABOR, Україна)

Лінійна продюсерка - Олена Яковицька (TABOR, Україна)

Ко-продюсери - Ilona Bičevska (Avantis promo, Латвія), Patrick Hamm (Bulldog agenda, Німеччина)