МЕНЮ

У стилі Петриківського розпису

Вадим РИЖКОВ «День» Дніпро
20 січня, 2020 - 13:57
У Дніпрі талановита художниця пише картини зубами

Наталя Ніколенко створює унікальні візерунки і картини в стилі Петриківського розпису. Найдивовижніше, що вона пише свої фантастичні картини не руками, а... зубами. Через важку патологію рук і ніг від дівчинки відразу після народження відмовилися батьки і вона півжиття провела лежачи.

Завдяки незвичайній силі волі Наталя навчилася малювати без допомоги рук. Попри невиліковне захворювання налаштована вона дуже позитивно і радує оточуючих своєю творчістю. Наталя прагнути розфарбувати світ у яскраві та святкові кольори - були б тільки фарби та пензлі. «У дитинстві, коли я жила в інтернаті, нарівні з іншими дітьми я розмальовувала фломастерами «розмальовки». Спочатку було важко, але я розуміла, що треба пристосуватися, адже руками я все одно не зможу це зробити.

Пізніше в інтернаті відкрився гурток малювання, де навчили користуватися фарбами. Особливої ​​складності для мене на той момент робота з пензлем вже не становила. І я навіть помітила - якщо довго пишеш, починають зуби боліти, а якщо малюєш, то ні», - розповідає Наталя. Коли роботи Наташі почали з'являтися на виставках і конкурсах, їй вдалося зробити хірургічну операцію в США, завдяки чому дівчина навчилася сидіти в інвалідному кріслі. Пізніше, коли з дитячого інтернату Наташу перевели в будинок для людей похилого віку на житловому масиві Придніпровськ, вона стала писати картини і навіть створила оригінальний стиль живопису.

«Якщо мені хочеться малювати, я беру полотно і просто починаю водити по ньому пензлем з фарбами. Спочатку навіть незрозуміло, що виходить, малюнок сам народжується»,  - ділиться секретами своєї майстерності художниця. Малювати Наталя може годинами, забуваючи про їжу і сон. І незабаром народжується картина. Професійні художники вважають, що у Наталі сформувався свій особливий стиль.

Попри те, що у неї немає художньої освіти, у дівчини прекрасне почуття кольору і фактури – вона, безперечно, обдарована особистість. З-під її пензля з'являються інтер'єрні картини, які можуть стати окрасою будь-якого приміщення. Невеликої пенсії Наталі не вистачає на те, щоб забезпечити себе всім необхідним для творчості. Фарби та полотна купують для неї друзі. Вони ж допомагають вести сторінку в соціальній мережі «Фейсбук». Художниця мріє про те, щоб її роботи почали приносити стабільний дохід і вона могла б фінансово не залежати від близьких людей і держави. «Я малюю своє майбутнє. Вірю, що в цьому житті немає нічого неможливого. Дуже хочу себе реалізувати, бути комусь корисною», - мріє Наталя.