У програмі – три українські фільми

У Торонто розпочався міжнародний кінофестиваль

Цьогоріч у офіційній програмі одного з найбільших північноамериканських фестивалів буде представлено три українські фільми, а на його кіноринку вже традиційно працюватиме Український стенд.

Події антиутопії «Атлантида» Валентина Васяновича розгортаються у постіндустріальному майбутньому, після повернення окупованого Донбасу до складу України. Світова прем’єра стрічки відбулася в межах офіційної конкурсної програми «Горизонти» Венеційського кінофестивалю. В Торонто «Атлантиду» покажуть у секції Contemporary World Cinema.

До програми Special Presentation відібрано драму «Пофарбоване пташеня» Вацлава Маргоула. Фільм створювався у спільному виробництві України, Чехії, Польщі та Словаччини. Екранізація однойменного роману Єжи Косинського побудована навколо трагедії Холокосту та історії хлопчика, який намагається вижити, залишившись наодинці після смерті родичів. У фільмі зіграли зірки світового кіно Стеллан Скашгорд, Удо Кір та Гарві Кейтель. Світова прем’єра стрічки відбулася у межах головного конкурсу 76-го Венеційського кінофестивалю.

Обидва фільми створені за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Також в межах короткометражної програми Short Cuts покажуть драму «Анна» Декеля Беренсона. Назва фільму, створеного у копродукції України, Ізраїлю та Великої Британії, — ім’я головної героїні, одинокої матері середнього віку, яка живе на охопленому війною сході України та відчайдушно прагне змін. Раніше «Анна» була представлена у конкурсній програмі короткометражних фільмів 72-го Каннського міжнародного кінофестивалю.

Крім того, на кіноринку фестивалю по 15 вересня вже традиційно функціонуватиме Український стенд, який ознайомить відвідувачів з можливостями кіновиробництва в нашій країні, повідомляє Arthouse Traffic.