МЕНЮ

Територія Різдва у готичному костелі

Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА
5 січня, 2020 - 10:52
Колядки і щедрівки виконають київські митці

Звуки його величності Органу і Сопілки, автентики і класики, улюблені голоси і авторські різдвяні пісні – все це зіркова коляда, яка відбудеться 8 січня у Костелі Святого Миколая.

Синтез поп-культури з академічною традицією, духовна атмосфера одного з архітектурних шедеврів Владислава Городецького з піднесеним святковим настроєм - чудова нагода відвідати Національний будинок органної і камерної музики України: Анжеліка Рудницька, ILLARIA, Мирослав Кувалдін (The Вйо), Валерія Балаховська (орган), Марина Одольська, Олег Собчук (СКАЙ), Катя Чілі, Віталій Кириченко (Нумер 482), Paul Manandise, Іванна Пліш, Олесь Журавчак (етно-духові), «Гуляй Город», «Правиця» - з найріднішими колядками та щедрівками у яскравих авторських аранжуваннях композитора Євгена Петриченка під супровід симфонічного оркестру під орудою диригента Богдана Пліша (фото)

Зокрема, можна буде почути колядку «Божа мати» у виконанні Ілларії під акомпанемент органу Валерії Балаховської. Поль Манандіз і Мирослав Кувалдін (The Вйо) у своєму характерному стилі виконають авторські різдвяні пісні у супроводі оркестру.

Найзнаменитіша різдвяна пісня «Тиха ніч» прозвучить у неочікуваному поєднанні голосів класичної «оперної діви» - зірки органного залу Іванни Пліш (сопрано) й естрадного виконавця з пікантним французьким акцентом Поля Манандіза.

Драйвові й несподівані версії колядок - від «хлопців-рокерів»: соліста гурту СКАЙ - Олега Собчука та соліста гурту Нумер 482 - Віталія Кириченка.

Різноманітні етно-духові - сопілки, най, телинки, і ще безліч всіляких чудернацьких інструментів від віртуозного Олеся Журавчака подарують різдвяний настрій і фантастичні емоції. Традиційний багатоголосний спів у поєднанні з трендовими електромотивами проєкту «Гуляй Город» додадуть шаленої енергетики. І як же без колядок і щедрівок дітей на Різдво? Тож, фольк-студія«Правиця» обіцяє вразити своєю надзвичайною щирістю і світлом, адже діти чекали на це свято цілий рік.

Своєю ніжністю і чарівністю, авторськими версіями колядок і щедрівок цю казку оповідатиме Анжеліка Рудницька, адже саме вона є засновницею «Території А», яка у свій час створила першу платформу для розвитку і становлення українського шоу-бізнесу, започаткувала перші українські телевізійні хіт-паради. Тепер разом із нею у Костелі святого Миколая творитиметься Територія українського Різдва.