МЕНЮ

Те, що об’єднує, вчить, знайомить

Вікторія КОТЕНОК. Фото надане організаторами фестивалю
11 червня, 2019 - 12:07
З 17 по 23 червня у столиці проходитиме ІІІ Міжнародний театральний фестиваль камерних театрів Andriyivsky Fest

Київський академічний театр «Колесо» за підтримки Департаменту культури КМДА третій рік поспіль запрошує киян на кращі вистави європейських театрів. Цього року у фестивалі візьмуть участь 8 країн: Австрія, Греція, Литва, Молдова, Польща, Румунія, Україна і Чехія.

Камерна сцена дає можливість акторам та режисерам говорити з публікою на інтимні, душевні теми, стає місцем для експериментів як для акторів, так і для режисерів та сценографів. 

Більшість подій фестивалю будуть відбуватися на основній сцені та камінній залі Театру «Колесо». Дві вистави прийматиме на малій і великій сцені Театр на Липках. Паралельно працюватимуть два журі. Професійне і глядацьке, які визначать кращу виставу фестивалю.

Програма складається з 8 вистав, які представлять 6 зарубіжних колективів і 2 українських театри. А також майстер-класу для акторів та режисерів, який проведе Оксана Смілкова.

Міжнародній програмі передував Український формат фестивалю. Це був своєрідний відбірковий тур. Участь в ньому взяли 7 вистав з різних регіонів України (Маріуполь, Суми, Житомир, Чернігів, Харків, Дніпро, Кропивницький). Переможця визначило журі  і ним став Харківський «Театр 19».

СЦЕНА З ВИСТАВИ «ЗВІРЯЧІ ІСТОРІЇ» (УКРАЇНА)

17 червня на сцені «Колеса» відкриє фестиваль вистава-переможець українського формату фестивалю AndriyivskyFest «Звірячі історії» популярного «Театру 19» з Харкова. Постановка Ігоря Ладенка за п‘єсою сучасного американського драматурга Дона Нігро. Це смішні та зворушливі історії Миші, Бурундука, Котів, Папуг, Качкодзьоба, Бабуїна та інших тварин.

СЦЕНА З ВИСТАВИ «ДИВОВИЖНІ РЕЧІ» (ЛИТВА)

18 червня глядачі побачать виставу-імпровізацію «Дивовижні речі» Дункана Макміллана Театр «Kitas kampas» (м. Вільнюс, Литва). В основі постановки історія молодого чоловіка, котрий, незважаючи на великі виклики в його житті, знайшов спосіб залишатися сильним. Режисер Кирило Глушаєв. Актор – майстер імпровізації Мартинас Недзінскас (лауреат Golden Cross of the Stage). Йому допомагатиме джазовий музикант Дмітріус Головановас, а також глядачі.

СЦЕНА З ВИСТАВИ «ШКІРА І НЕБО»

19 червня о 18.00 на малій сцені Театру юного глядача на Липках виступить Національний театр Vasile Alecsandri (м. Яси, Румунія) з виставою «Шкіра і небо» Дімітре Дінева. Хтось сказав, що «смерть – остання іронія життя». Режисер вистави Раду Гілаш вважає, що нині смерть все більше і більше присутня серед нас через війни, хвороби, нещасливих людей і невблаганні беззаконня, що проявляються насильством та ударами нижче поясу…

СЦЕНА З ВИСТАВИ «МАЛЕНЬКИЙ ВІДЕНЬ НА ПРУТІ»

О 20.00 у камінній залі «Колеса» виступатимуть гості з Відня (Австрія) – театральний гурт Karl Menrad & vienna clarinet connection. Вони представлять музично-текстовий колаж композитора Александера Кукелка «Маленький Відень на Пруті». Це «Чернівецькі замальовки» А. Кукелка у поєднанні з буковинською поезією (Пауль Целан, Грегор фон Реццорі, Роза Ауслендер, Карл Еміль Францоз та ін.). Вистава створена у співпраці з віденським ансамблем кларнетистів та Neues Wiener Musik Theater (Новий віденський музичний театр).

СЦЕНА З ВИСТАВИ «AMERICA FOR RUSSIA ПОДАРУВАЛА ПАРОПЛАВ»

20 червня на основній сцені Театру «Колесо» виступить Молодіжний драматичний театр «З вулиці Роз» (м. Кишинів, Молдова) з виставою Миколи Коляди «America for Russia подарувала пароплав». Пронизлива психологічна історія кохання, пристрасті і про самотність. Режисер вистави Юрій Хармелін, актори – Наталя Єрмолаєва та Яків Грібіненко.

21 червня у камінній залі «Колеса» представить виставу «Мольєр, комедіант» за Михайлом Булгаковим White Puppet Theatre (м. Афіни, Греція). Режисером і художником вистави є Ірина Бойко. Життя і доля сина королівського шпалерника, Жана-Батиста Поклена, бродячого комедіанта і драматурга, у виставі, де актори, ляльки, світло і тіні сплітаються воєдино в лабіринті пошуку щастя і сенсу, творчості і буття. Гратимуть Ірина Бойко і Константина Кумпулу.

СЦЕНА З ВИСТАВИ «МИ, МАЙДАН»

22 червня колектив Театру «Колесо» покаже виставу «Ми, Майдан» Драматург Надія Симчич у п’єсі «Ми, Майдан» описує події листопаду 2013 – лютого 2014 років у Києві на Майдані Незалежності. Автор створила її із свідчень активістів у Facebook. Вистава «Ми, Майдан» – це документальні читання і проживання акторами театру разом з глядачами нелегких подій того часу. У постановці Ірини Кліщевської грають актори: Наталя Надірадзе, Анна Артем'єва, Аліна Проценко, Денис Драчевський, Олег Лепенець, Андрій Мороз, Владислав Пупков і Олександр Соловонюк.

23 червня на великій сцені Театру на Липках виступлять гості з Польщі – Варшавський театр Druga Strefa з виставою «FIN DE…». Це авторська вистава режисера Сильвестра Біраги і спроба показати складні стосунки між людиною, яка вчиняє шкоду – палачем, і тою, яка піддається цій шкоді – жертвою. Хірургічний аналіз міжособистісних відносин з обох боків. Актори: Галина Хробак, Наталя Марія Войцеховська, Сильвестр Бірага, Славомир Долинець, Петр Дуда, Павел Ференс, Кім Лі, Петр Зволскі. У Театрі на Липках відбудеться закриття фестивалю і нагородження переможців.

Генеральний директор фестивалю Andriyivsky Fest, директор-художній керівник Київського академічного театру «Колесо» Ірина Кліщевська вважає: «Фестиваль – це те, що об’єднує, вчить, знайомить. Фестиваль – це моменти спілкування, налагодження культурних мостів. Фестиваль створює нові світи та простори».