МЕНЮ

«Олег Голосій. Живопис нон-стоп»

Тетяна ПОЛІЩУК, «День». Ілюстрації надані організаторами виставки
5 червня, 2019 - 17:23
Під такою назвою із 13 червня до 11 серпня у «Мистецькому Арсеналі» буде представлений ретроспективний дослідницький проект

На виставці можна буде познайомитися з творчістю знакового для історії українського новітнього мистецтва художника Олега Голосія (1965—1993 рр.). Представлено понад 70 полотен, 50 графічних творів, 40 світлин, архівні матеріали із 20 музейних та приватних зібрань України, а також маєтку художника Олега Голосія. Більшість цих робіт є маловідомими, а деякі будуть експонуватися вперше. За допомогою сучасних мультимедійних засобів на виставці будуть представлені найцікавіші варіанти попередніх експозиційних рішень, втілених на зарубіжних виставках за життя автора.

У центрі спеціальної програми до виставки — постать Олега Голосія як видатного художника та широкий мистецький, культурний, філософський і літературний контекст, у якому він сформувався. У лекціях, авторських екскурсіях та дискусіях ми торкнемося близьких художнику мистецьких течій XIX—XX століть, зокрема романтизму, експресіонізму, необароко, трансавангарду; проаналізуємо коло літератури, яка вплинула на художника. У дитячій та підлітковій програмі головний акцент буде зроблено на образотворчому мистецтві як способі емоційного самовираження та філософської рефлексії. Спеціальна освітня програма «Факультатив» для студентів старших курсів вищих навчальних закладів, молодих науковців, які цікавляться сучасною культурою та мистецтвом, створить платформу для обміну знаннями. Учасники та учасниці зможуть послухати лекції редакторів провідних онлайн-видань, які пишуть на тему культури, і поспілкуватися з кураторами проекту.

— Олег Голосій — один із митців української Нової хвилі та художників групи, яка сформувалася навколо майстерень «Паризької комуни» в Києві. Уже до початку 1990-х він стає зіркою української художньої сцени, має великий вплив на творчість інших художників не лише в Україні. За останні п’ять років свого життя художник створив понад 270 живописних творів, які є взірцями самобутності генія, демонструють пошуки альтернативи радянському академізму через створення самодостатнього напрямку в живописі, спорідненого зі світовими постмодерністськими течіями, такими як італійський трансавангард, — відзначає член кураторської групи проекту Олександр СОЛОВЙОВ.

ОЛЕГ ГОЛОСІЙ. «НЕ ДОЖЕНУТЬ», ПОЛОТНО, ОЛІЯ, 1992 Р. ЗІ ЗБІРКИ РОДИНИ ХУДОЖНИКА

Роботи майстра живопису сьогодні оцінюють у десятки тисяч доларів. Друзі згадують, що Олег Голосій працював з дивовижною швидкістю. За одну ніч він міг створити кілька полотен! Таким же швидким і дуже коротким виявилось його життя... А швидкість у творчій праці, мабуть, була проявом цієї потреби швидко жити. Ранній етап творчості Голосія (1989—1990 рр.) позначений експресивними динамічними роботами з напруженим колоритом... Як зазначають мистецтвознавці, роботи майстра вирізняються неймовірною силою, глибокими роздумами й пошуком сенсу буття. Самотність, смерть, незвіданість, набуття себе виступають ключовими темами творчості Голосія.

Виставка в «Мистецькому Арсеналі» «Олег Голосій. Живопис нон-стоп» продовжує серію проектів, які присвячені творчості молодого художника в контексті сучасного українського мистецтва. Перша виставка — «Хлопець і комета» відкрилась 15 травня у галереї The Naked Room і триватиме до 11 червня. А підсумком проекту стане камерна виставка «Олег Голосій. Художник у музеї» в межах відзначення 120-річчя Національного художнього музею України у вересні 2019 року. Крім експозиції робіт із родини художника, в музеї відбудеться круглий стіл із питань колекціонування сучасного українського мистецтва.

Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.