МЕНЮ

Найвідоміша історія про кохання

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
1 лютого, 2019 - 11:40
14 лютого в Національній опері покажуть легендарну постановку Анатолія Шекери на шекспірівський сюжет — балет «Ромео і Джульєтта»

Нагадаємо, «День» уже повідомляв про тріумфальні гастролі в Парижі балетної трупи українських митців у Theatre des Champs Elysees і Opera de Paris, а нині своє мистецтво вони дарують нашим шанувальникам Терпсіхори. До Дня закоханих представлять виставу «Ромео і Джульєтта», яка прикрашає київську афішу з...1971 року! Знамениту постановку, яка є візитівкою Національної опери, поставив знаменитий хореограф Анатолій Шекера (1935—2000 рр.) на музику Сергія Прокоф’єва. 1991 р. цей балет рішенням ЮНЕСКО визнали кращою інтерпретацією шекспірівського твору і нагородили медаллю. Уже виросло кілька поколінь танцівників і хореографів, які пройшли шекерівський майстер-клас, а творчість Анатолія Федоровича прославила нашу країну й українську балетну школу. Він знайшов свою виразну танцювальну «мову». Багато років А.Ф.Шекера був головним балетмейстером Київського театру опери і балету ім. Т. Шевченка (нині Національна опера України), а артисти й досі відшліфовують свою майстерність саме на постановках майстра не тільки у нашій країні, а й за кордоном, зокрема Хорватії, Туреччині, Македонії...

14 лютого головні партії в легендарному балеті виконають: Владислав Ромащенко (Ромео), Ольга Голиця (Джульєтта), Дмитро Чоботар (Тібальд), Костянтин Пожарницький (Меркуціо) та ін.