МЕНЮ

Мішель Пікколі наказав нам жити довго...

19 травня, 2020 - 12:48

Знаменитому французькому акторові у грудні минулого року виповнилося 94. І здавалося, до 100 літ - як мінімум - він доживе. У пам"яті ж його 100-літній персонаж з фільму "100 і одна ніч Симона Сінема" (1994) Аньєс Варда, картини, зробленої до 100-річного ювілею кінематографа. А цьогоріч кіно вже виповниться 125, як тут без Пікколі, без отого самого Симона Сінема?

Список ролей ПІККОЛІ якийсь замежево тріумфальний - що не картина, то успіх, то зіркове режисерське ім"я.

"ПРЕЗИРСТВО" (1963) Жана-Люка Годара, з Брижит Бардо, Фріцем Лангом у ролі Ланга і Годаром у ролі Годара (бо ж це кіно про кіно), зрештою, українським американцем Джеком Пеленсом...

"ДИЛІНДЖЕР МЕРТВИЙ" (1969) і "ВЕЛИКА ЖРАЧКА" (1973) Марко Феррері - ролі, стилістично дуже складні, але ж як зроблено!

А фільми Бунюеля - Пікколі працював і з ним.у картинах "ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ" (1969) і "ПРИВИД СВОБОДИ" (1974).

І, звичайно, "СТРИБОК У ПОРОЖНЕЧУ" (1980) Марко Белоккіо - філігранна робота ПІККОЛІ і акторський приз у Каннах.

Працював замало не до 90 літ - ще ж недавно ми бачили його у фільмах "У НАС Є ПАПА" (2011) Нанні Моретті та "КОРПОРАЦІЯ "СВЯТІ МОТОРИ" (2012) Леоса Каракса - так само не останніх режисерів у світовому кіно.

Було в акторові щось невловимо французьке. І добре вловиме кінематографічне - не випадково ж саме його вибрала Аньєс Варда на роль людини, що є втіленням столітньої історії кіно. Відтак його можна назвати саме так: МІШЕЛЬ СІНЕМА!

12 травня, 6 днів тому він усе ж полишив нас. Хоча це й виглядає якоюсь злою неправдою.

Та це і є неправда. МІШЕЛЬ ПІККОЛІ залишається жити з нами, зігравши заледве не дві сотні ролей. Вистачить на кілька глядацьких життів, знайомитись з його життям на екрані.