МЕНЮ

Маг фортепіано

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
12 червня, 2019 - 19:02
13 червня у Національній філармонії України виступить легендарний український піаніст Олексій Гринюк

Нині цей музикант-віртуоз живе у Великій Британії, а гастролює різними країнами світу. Талант Гринюка був оцінений на багатьох міжнародних конкурсах, де він завойовував перші місця, в їхньому числі — ім. С. Дягілєва в Москві, ім. В.Горовиця в Києві, і конкурс піаністів у Шанхаї... Кілька років тому Олексій дістав травму спини. Але бажання виступати було настільки сильним, що він все-таки піднімався на сцену — хоча ледве міг ходити...

Кожен виступ Гринюка нікого в залі не залишає байдужим! Музикознавці називають Олексія «магом фортепіано». Так, друкований в Амстердамі журнал Pianowereld Magazine зазначав: «...Здавалося, що ожив сам молодий В.Горовиць», а токійський Chopin Magazine повідомив: «...Приголомшлива, дивно чиста... велична гра... вона полонила публіку своєю глибокою музикальністю... кришталевою чистотою і красивим тоном звучання». Паризька Le Figaro написала: «Його дотик до клавіатури майстерне, прозоре і своєрідне... Дивовижна особистість і абсолютна, трансцендентна віртуозність...»

— Для мене головне — можливість реалізувати себе як музиканта, можливість грати новий репертуар, шукати і знаходити, — зізнався піаніст в одному з інтерв’ю. Я не відчуваю різниці — виступати перед багатотисячною аудиторією або перед кількома слухачами. В обох випадках я прагну до досягнення максимального результату..

Київські меломани почують програму, яка складається з творів польського класика ХІХ століття Фрідеріка Шопена. Зокрема, Перший та Другий концерти для фортепіано з оркестром будуть представлені у версії для фортепіано та струнних. До речі, кілька років тому ці перекладення здійснив сучасний польський піаніст Бартоломео Комінек. Їх виконає Київський камерний оркестр під орудою диригента Наталії Пономарчук.