Кому заважає театр «Будьмо»?

31 жовтня директор Київської клінічної психоневрологічної лікарні підписав наказ про припинення роботи інтеграційного колективу

 Цю новину на своїй сторінці у facebook повідомив Сергій Ененберг, режисер і керівник театру «Будьмо» - інтеграційного театру КНП «Психіатрія»:

 «Дорогі друзі! Сьогодні, в офіційно останній день існування театру пацієнтів Павлівської лікарні, я відправив до Міністерства культури України лист-звернення пану Міністру Ткаченко О.В. з проханням допомогти колективу за рахунок можливостей та ресурсів, які існують саме у Міністерства культури - тому, що ми вважаємо наш театр повноцінним мистецьким осередком столиці та усвідомлюємо унікальність своєї діяльності та свого досвіду. Якщо буде ВАША ласка, підтримайте нас своїми підписами у коментарі: ім'я та прізвище, професія, "+". Сподіваємось, що журналісти, які завжди писали про театр, знімали телерепортажі, фільмували наші вистави - не залишаться осторонь в цей час».

  У листі Міністру культури та інформаційної політики України  Олександру Владиславовичу Ткаченко повідомляється, що «з 31 жовтня 2020 року за наказом директора Київської клінічної психоневрологічної лікарні, яку в народі називають «Павлівка» (зараз КНП «Психіатрія») припиняє свою роботу Київський інтеграційний театр «Будьмо» - театр, де актори – люди з психіатричною інвалідністю та волонтери, що працюють з ними. Театр «Будьмо» існує з 2008 року, створений за ініціативи адміністрації лікарні. Театральна діяльність стала важливою складовою багатопланової реабілітаційної та арт-терапевтичної роботи з пацієнтами, що відбувалася в медичному закладі. Театр виконує функції соціальної адаптації , самоактуалізації особистостей хворих людей для успішної боротьби з психічними розладами, підтримує тривалу ремісію у пацієнтів-акторів, та є дієвим інструментом художньо-педагогічного, психолого-корекційного впливу на громадян, які лікуються у клінічному стаціонарі, в різних відділеннях, та відвідують вистави, концерти, лекторії, фестивалі, що готує та проводить колектив. Близько 13 років існування демонструють вражаючі результати роботи театру, як на рівні ефективності реабілітації хворих, так і на рівні його мистецьких досягнень, що неодноразово демонструвалися в різних регіонах країни під час міжрегіональних мистецьких акцій.

У зв’язку з тим, що умови фінансування психіатричної галузі медицини за сучасними нормативами другого етапу медичної реформи не передбачають проведення будь якої реабілітаційної роботи у лікарнях і диспансерах нашого профілю, театр закривається, фахівців звільняють, а клуб, на базі якого працював театр, припиняє існування як структурний підрозділ лікарні.

Ми просимо допомогти нам зберегти театр за рахунок можливостей Міністерства культури. Ми вважаємо себе культурною інституцією. Актори нашої трупи – люди, які не знаходяться на стаціонарному лікуванні, перебувають у стані стійкої ремісії – перш за все завдяки творчості, щиро віддані театральній справі.

Театр є організатором Фестивалю альтернативного мистецтва «Павлов-фест», що роками об’єднував митців багатьох міст України. У минулому році ми отримали грант Українського культурного фонду та реалізували міжрегіональний театральний проект силами трьох колективів з Одеси, Києва та Львову.

Про наш театр було знято документальний фільм «Ельфова вежа» за рахунок Держкіно (режисер Поліна Кельм). У 2021 році фільм починає свій шлях по Міжнародних фестивалях. На нашу думку, знищення унікального театру на період уваги до нього кінематографістів багатьох країн може негативно вплинути на імідж України в світі. Просимо врятувати театр від закриття, надати нам приміщення у місті та фінансову підтримку на період до виходу на самофінансування.

Наш театр – особливе явище культурного життя країни і сам факт його існування є здобутком українського громадянського суспільства доби Незалежності. Впевнені, що величезним злочином у відношенні до суспільства і культури з боку відповідальних осіб буде позбавити умов для існування і плідної роботи цей унікальний творчий осередок, а нашим злочином і бідою буде припинення боротьби за долю нашого театру, його акторів та глядачів.

До цього звернення додаємо інформацію про творчі здобутки театру, художньо-педагогічну, драма-терапевтичну школу, яка є підоймою роботи фахівців, про діяльність колективу з організації всеукраїнського фестивального руху».

Лист підписали актори і фахівці театру «Будьмо» - інтеграційного театру КНП «Психіатрія», їх родичі, близькі друзі та волонтери театру.