МЕНЮ

«Книжковий Арсенал» одержав престижну нагороду в Лондоні

Аліса АНТОНЕНКО
13 березня, 2019 - 15:54
Вперше був представлений український стенд, де свої книжки представили 12 видавців

Міжнародний книжковий фестиваль «Книжковий Арсенал» одержав нагороду Лондонського книжкового ярмарку International Excellence Awards 2019 у номінації «Літературний фестиваль». Про це йдеться на сайті Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал» у Києві.

«Ця перемога — це передовсім визнання команди «Мистецького Арсеналу», де кожен підрозділ докладає великих зусиль у те, аби «Книжковий Арсенал» був справді тим прекрасним фестивалем, що поєднує мистецтва і не випускає книжку з фокусу уваги, — сказала генеральний директор «Мистецького арсеналу» Олеся ОСТРОВСЬКА-ЛЮТА під час церемонії нагородження у виставковому центрі «Олімпія» в Лондоні. — Ця номінація —  результат роботи дуже багатьох людей — від тих, хто починав фестиваль, і тих, хто продовжує працювати над його унікальністю. Велика подяка команді «Мистецького Арсеналу», а також усім нашим партнерам і учасникам, особливо Британській раді в Україні, з якою протягом останніх трьох років втілюємо надзвичайні проекти».

Повідомляється, що відзначили мультидисциплінарність українського фестивалю «Книжковий Арсенал», зокрема взаємодію різних видів мистецтв зі збереженням книги у центрі уваги.

Номінація «літературний фестиваль» на Лондонському книжкового ярмарку вручається з 2016 року. Цьогоріч у ній, крім «Книжкового Арсеналу», за нагороду змагалися ще два фестивалі — в Утрехті (Нідерланди) і в Макасарі (Індонезія). У попередні роки переможцями ставали фестивалі з Бразилії, Індії та Малайзії.

Нагадаємо, Лондонський книжний ярмарок проводиться з 1971 року. Події такого рівня допомагають компаніям розповісти про себе, налагодити партнерські відносини, а також значно розширити ринки збуту. Для читачів Лондонський книжковий ярмарок також представляє велику цінність, оскільки тут можна зустріти останні новинки видань з усього світу і познайомитися з тими, хто безпосередньо створює книги. 2019 року на ньому вперше був представлений український стенд, де свої книжки презентували 12 видавців.

А «Книжковий Арсенал» — щорічний міжнародний книжковий ярмарок, заснований 2011 року в Києві. У межах фестивалю письменники з України та світу, а також видавництва, дизайнери, ілюстратори та художники представляють свої роботи.