МЕНЮ

Iз Трускавця – на сцену Carnegie Hall

Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА. Фото з особистого архіву Дмитра Воронова
25 червня, 2020 - 09:03
Соліст Національної оперети України і Капели ім. Левка Ревуцького Дмитро Воронов переміг у престижному Міжнародному Конкурсі American Protege

А призом цього престижного змагання стала  можливість виступити сольно на сцені  знаменитого Carnegie Hall. Українців, які сольно співали на цій сцені — одиниці і всі вони були міжнародно-визнаними оперними зірками. У конкурсі American Protege, який дає можливість виступу саме молодим виконавцям у Carnegie Hall, за 8 років його існування, жоден українець донині не перемагав. Наш Дмитро Воронов посів 1 місце в категорії оперного репертуару, а це означає, що тільки він, як  лауреат 1 місця  — отримує право сольно виступати на сцені Carnegie Hall.

Ця знакова подія сталася завдяки зусиллям продюсерки Ірини Самсоненко, яка допомогла Дмитру організувати участь у змаганні на право виступу на омріяній сцені — від оформлення великої кількості документів, матеріальної підтримки і до узгодження конкурсного репертуару.

Ірина з Дмитром познайомилася на II Міжнародному Конкурсі професійних вокалістів Пам’яті  Мусліма Магомаєва (про який «День» писав 11 грудня 2019 р.). Продюсерка була запрошена його організаторами — Гурбаном Аббасовим та Наталією Кудряшовою саме з метою знайти вокальний діамант, який буде прославляти Україну і гідно представить її на найпрестижнішій сцені Карнегі Холлу. Виступ на цій сцені і був оголошеним спеціальним призом конкурсу, за який змагалися 15 вокалістів з усього світу. Крім цього призу-сенсації, Дмитро Воронов також виборов Другу премію конкурсу.

Конкурс Пам’яті Магомаєва — унікальне явище, адже він розшукує універсальних артистів. Таких, що однаково професійно  виконують оперні творі та естрадні, як це неперевершено робив Муслім Магомаєв, на честь якого і названо конкурс. Таких артистів не так вже й багато у світі.

Також жоден конкурс професійних вокалістів в Україні не надає своїм переможцям шансу виступити саме на сцені Carnegie Hall. Лауреати ж цього — отримують таку можливість, чим блискуче і скористався  універсальний артист  Національної Оперети Дмитро Воронов.